FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Závěrečnou patnáctiminutovku dohrával Jičín už ve zjevně úsporném tempu, což umožnilo soupeřkám dostat se několikrát do brankových příležitostí. Jičínská gólmanka Tereza Chlumská ale všechny vyřešila a udržela tak nulu na svém kontě. Jičínský tým přidal další branky, kýženou desátou vsítila v samotném závěru Saša Pátková. Góly Jičína: Kuželová 3, Fejfarová 2, Nováková 2,Kmošková 2, Pátková.

KM automatik FBK Jičín –FTC Vysoké Mýto 5:3 (0:1,3:0,2:2)

Běhavý a bojovný soupeř zaskočil Jičíňačky rychlým gólem hned v začátku utkání. Jičínský tým se kombinační hrou sice dostával do šancí, brankářka hostí byla ale dlouho k nepřekonání. Mýto houževnatě bránilo těsné vedení a podnikalo ojedinělé, o to nebezpečnější protiútoky do otevřené domácí obrany. Několikrát se musela vytáhnout svými zákroky domácí brankářka Chlumská, bleskurychlý návrat k vlastní brance ukázaly Šárka Egrtová nebo Majda Fejfarová.. Až začátek druhé třetiny přinesl obrat. Důležitý vyrovnávací gól vstřelila už v druhé minutě Natka Kleistnerová, vzápětí šel Jičín do vedení po střele Adély Kmoškové. Když přidala třetí branku bojovnice Sára Čelišová, zdálo se být rozhodnuto. Vysoké Mýto se ale v závěrečné třetině ještě snížením na 2:3 pokusilo utkání zdramatizovat. Proti byla ale dvojice nejlepších střelkyň celé ligy i lídryň kanadského bodování soutěže, Kuželová s Fejfarovou. Po vzájemné souhře přidalo v polovině třetiny dvě krásné branky a o výsledku bylo rozhodnuto. Soupeř už jen v závěru kosmeticky upravil skóre střetnutí na 5:3.

Góly Jičína: Kleistnerová, Kmošková, Čelišová,Kuželová, Fejfarová.

Za výkon i výsledek zaslouží pochvalu celý tým. Hned šestice hráček Jičína (Chlumská, Fejfarová,Kuželová Kmošková, Ziegelheimová a Egrtová) je v nominaci regionálního reprezentačního výběru dorostenek na tradiční celostátní střetnutí regionů.

Sestava KM automatik FBK Jičín: Chlumská – Čelišová, Ziegelheimová, ,Egrtová, Nováková – Fejfarová,Kuželová,Pátková Kmošková, Kleistnerová, Klimešová, Fialová, Trenéři Kosová, Žůrková a Kmošek.

Napsal Miloš Chlumský, foto Terka Chlumská (na snímku zleva ona, Magda a Naty)