FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

  • 010.jpg
  • 050.jpg
  • 051.jpg
  • 052.jpg
  • 053.jpg
  • 054.jpg
  • 056.jpg

Mladší žáci FBK Jičín ve Rtyni

Kategorie: Elévové
Zveřejněno: 27. 11. 2017 16:59

Již 12 utkání mají za sebou mladé naděje jičínského florbalu. Naposledy zavítali do Rytně v Podkrkonoší, kde jim soupeři byli FbC Hradec Králové černí, FBC Sion a nakonec FbC Hradec Králové bílí. Svěřenci Michala Schreiera a Tomáše Valkouna hrají tuto kategorii prvním rokem, starších protivníků se však rozhodně nebáli a do všech bojů nastupovali s odhodláním zvítězit (u mladších žáků nejsou oficiální výsledky ani tabulka). Ve dvou duelech byli minimálně rovnocenným soupeřem a vysloužili si pochvalu od svých trenérů. Ti sami však zdůrazňují, že je neustále potřeba pracovat a rozvíjet se, aby byli kluci náležitě připraveni do vyšších florbalových kategorií. Liga mladších žáků čítá i s KM automatik FBK Jičín celkem 14 kolektivů, což znamená velké množství utkání. Následující odehrají 3.prosince v Hradci Králové.

Napsal Martin Petrgál

Cipískové elévové odehráli první 3 turnaje

Kategorie: Elévové
Zveřejněno: 20. 11. 2017 8:10

Přibližně před dvěma měsíci zahájili sezónu 2017/2018 florbalisté FBK Jičín Cipísci. Tým v současné době tvoří 21 hráčů a úspěšně se do něho začleňují i 4 nováčci. Od začátku sezóny tým absolvoval tři turnaje v kategorii elévů. Po přestupu z kategorie přípravka jsou to pro hráče našeho týmu první zkušenosti s touto věkovou skupinou. Toto se projevilo na výkonu zvláště na prvním turnaji, který hráči odehráli na domácí palubovce. Na druhém turnaji již kluci zvládli utkání s větší odvahou a mnohem lepšími výkony. Velkou odvahu prokázali i rodiče (řidiči), kteří vezli hráče do Trutnova právě v den, kdy se nad ČR proháněla větrná vichřice. Za jejich podporu v dosavadním průběhu sezóny jim patří velké poděkování. Výkonnostně i výsledkově povedený třetí turnaj odehráli hráči v Rokytnici v Orlických horách v pátek 17. listopadu. Sami se tak přesvědčili, že i v této kategorii mohou být úspěšní, pokud zvládnou nasazení a budou v trénincích zlepšovat své florbalové dovednosti. Za přístup ke hře jim patří pochvala.

Napsali trenéři Jan Chalupa, Radek Valenta, Lukáš Kolumpek, foto Pavel Kurka

FBK Jičín elévové - Rumcajsové

Kategorie: Elévové
Zveřejněno: 7. 11. 2017 10:53

Co že to znamená FBK Jičín Elévové? Florbalový klub Jičín kategorie Elévové, což jsou chlapci, kteří jsou narozeni v roce 2007 a 2008. A proč Rumcajsové? O florbal je v Jičíně tak velký zájem, že Elévů je mnoho a museli se rozdělit na dvě skupiny Rumcajse a Cipísky. Státní svátek 28. října v letošním roce připadl na sobotu. Pro mnohé to byl den oslav vzniku Československé republiky, pro jiné to byl den plný odpočinku. Toto však neplatilo pro kluky a trenéry FBK Jičín Elévové – Rumcajsové. Ti se v tento den vydali do Rtyně v Podkrkonoší, kde se zúčastnili florbalového turnaje. Vyrazilo se společně autobusem, ve kterém bylo veselo, ale cesta tam ubíhala pomalu, protože se kluci nemohli již dočkat. V pěkné nové hale na Elévy čekali soupeři: FBC SION - DDM Nové Generace, FBŠ Všestary a Orel Rtyně v Podkrkonoší. Naši kluci se do soupeřů pustili s velkou vervou. Kmitali po hřišti, nahrávali jeden druhému a díky zdárnému zpracování míčků padaly krásné góly. Naši brankáři bránily branku celým tělem. Soupeři byli někdy ale rychlejší a tak i nějaký ten míček přistál v bráně našich kluků. A jak celý turnaj dopadl? Byla výhra, prohra i remíza. Kluci odjížděli domů s úsměvem a s nadšením ze sportu a drželi spolu jako jedna parta. Další turnaj, kterého se FBK Jičín Elévové – Rumcajsové zúčastní, se bude konat 11. listopadu tady v Jičíně ve sportovní hale.Elévové Cipísci v Jičíně!

Kategorie: Elévové
Zveřejněno: 9. 10. 2017 18:18

Florbalová sezóna nabírá vysoké obrátky, svoji soutěž startují v lize elévů i oba jičínské celky. Rumcajse čeká cesta do Hradce, Cipísci pořádají domácí turnaj. 14.10. postupně od 12:30, 14:00 a 16:10 (možný dřívější začátek) ve sportovním areálu nastoupí nejmladší jičínské naděje (v soutěžních kategoriích) ke svým premiérovým zápasům! 

Zrušení tréninků elevů - Rumcajsů

Kategorie: Elévové
Zveřejněno: 11. 9. 2017 14:38

Z důvodu festivalu Jičín město pohádky jsou tento týden zrušeny tréninky elevů Rumcajsů!

twitter shareNejbližší utkání

              

logo-extraliga-zen 

Královehradecký kraj podporuje start
týmu žen FBK Jičín v extralize.

Opakovaně podpořil a zaštítil také
charitativní akce klubu (každoroční
florbalová utkání s týmem pražských
herců REAL TOP Praha).  

 


 


 

 

TOPlist

 

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email florbal@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2017 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top