FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

  • 068.jpg
  • 070.jpg
  • 071.jpg
  • 072.jpg
  • 073.jpg
  • 074.jpg
  • 075.jpg
  • 076.jpg

Nejlepší středoškolské florbalistky ČR - Lepařovo gymnázium Jičín!!!

Kategorie: Informace FBK
Zveřejněno: 11. 4. 2018 9:03

Senzačního úspěchu dosáhly hráčky Lepařova gymnázia v Jičíně, když pod taktovkou ředitele školy a zároveň trenéra Mgr. Miloše Chlumského došly  až do republikového finále, které bude hostit Ostrava v rámci Superfinále florbalu. V sestavě družstva, které ovládlo českou část turnajů středních škol, najdeme známá jména FBK Jičín. Zde report ze zlaté cesty:

Jičínské Lepařovo gymnázium vybojovalo velký sportovní úspěch. V konkurenci téměř pětiset českých a moravských středních škol získalo zlaté medaile ve florbalovém poháru KB Challenge Cup. Po nepříliš dávném republikovém vítězství v Junior marathonu a již poněkud letitých titulech v atletice a házené je to pro jičínské gymnázium další sportovní prvenství. Tentokrát se o něj v soutěži pořádané Českou florbalovou unií za podpory Komerční banky zasloužily studentky-florbalistky.

Číst dál...

Mladší žáci opět v Jičíně

Kategorie: Informace FBK
Zveřejněno: 3. 4. 2018 17:34

Mladší žáci KM automatik FBK Jičín pomalu končí svůj maratón turnajů, o velikonočním víkendu se představili na domácí palubovce. V této kategorii se ještě neevidují výsledky ani žádné statistiky, přesto další pokrok mladých hráčů byl v utkáních jasně patrný. Plusem pro všechny florbalisty se stalo rozšíření trenérského týmu o Michala Zikmunda, který doplnil Michala Schreiera a Tomáše Valkouna (na turnajích ještě vypomáhal Jan Štál). Velmi důležitá kategorie pro FBK Jičín potěšila svými výkony dosti zaplněnou halu sportovního areálu. S ohledem na věkovou strukturu mladších žáků tuto sezónu (skoro všichni prvním rokem v této kategorii, někteří věkem dokonce elévové!!!) se tak jeví tento tým jako velký příslib do budoucnosti florbalu v Jičíně. 

Napsal Martin Petrgál

Exkluzivní smlouva s EXE SPORT podepsána!

Kategorie: Informace FBK
Zveřejněno: 29. 3. 2018 7:25

Vedení klubu FBK Jičín se podařilo uzavřít smlouvu s gigantem v oblasti florbalového vybavení - firmou EXE SPORT! Výrazné slevy jsou vyjednány pro členy klubu a realizační týmy. Hráčům (v případně dětských kategorií rodičům) přijde na email slevový kód, který uplatní buď při nákupu www.exesport.net nebo i v kamenném obchodě. Pro týmy juniorek, žen A i B a muže jsou k dispozici další nadstandardy, informace u prezidenta klubu Martina Petrgála.

5. května - den jičínského florbalu!

Kategorie: Informace FBK
Zveřejněno: 25. 3. 2018 7:16

Vedení klubu FBK Jičín plánuje na sobotu 5.května celodenní akci, kterou se rozloučí s touto sezónou. Dopolední program ve sportovním areálu vyplní turnaje elévů a přípravek (předpokládaný čas 9.00 - 13.00), v odpoledním programu pak proběhne zhodnocení ročníku, vyhodnocení nejlepších hráčů všech kategorií FBK Jičín, dětská diskotéka či soutěže, hra 3+1 na malých hřištích pro všechny zájemce, focení, nějaké to překvapení....

Zváni jsou všichni členové klubu, rodiče, partneři a samozřejmě fanoušci. Přesný harmonogram akce bude upřesněn. 

Rozhovor s Petrem Kuncem - generálním partnerem FBK Jičín

Kategorie: Informace FBK
Zveřejněno: 19. 2. 2018 21:48

Florbalový klub v Jičíně získal pro sezónu 2017/18 generálního partnera, firmu KM automatik s.r.o. - výroba rozváděčů. Zde přinášíme exkluzivní rozhovor s majitelem a jednatelem firmy Petrem Kuncem. 

"Petře, jste sportovně založený člověk?" "Ano, velice. Sportu se věnuji od útlého mládí, dlouhá léta jsem se věnoval klasickým tancům (později i jako trenér), fotbalu a hokejbalu. Při pracovním vytížení a věnování se rodině mi moc času už  nezbývá. Nicméně se udržuji v kondici hraním ledního hokeje a na jaře ho vystřídá zase fotbal."""

"Florbal nehrajete ani rekreačně?" "Jak už jsem zmínil, nezbývá mi mnoho volného času. Florbal je krásný, rychlý, kolektivní sport, každý pátek si ho chodím s kamarády zahrát."

"Jak jste se vůbec dostal ke spojení s FBK Jičín?" "Již rok se tomuto sportu věnuje moje dcera (spolu na fotce při předávání cen) a hrozně moc ji to baví. Ohledně generálního partnerství mě oslovil prezident klubu Martin Petrgál, který je rovněž mým spoluhráčem v hokeji."

"Budete pokračovat v podpoře jičínského florbalu i v následující sezóně?" " V současnosti probíhají jednání, do měsíce by však mělo být jasno. Já osobně jsem tomu velmi příznivě nakloněn, ale bude ještě záležet na dalších okolnostech."

"Jste pravidelným hostem na utkáních extraligy žen, kde také předáváte ceny pro hráčky zápasu. Finišuje boj o play off, věříte 3 kola před koncem v postup?" "Samozřejmě, že věřím! Sice situace není úplně komfortní, ale holky to určitě zvládnou!" (Rozhovor vznikl ještě před senzačním vítězství Jičína na Bohemians).

"Poslední dotaz, prozradíte nám svoje životní motto?" "Přej a bude ti přáno!"

Petře, moc děkujeme za rozhovor. Foto Jakub Beneš.

Víkendy plné florbalu v Jičíně!

Kategorie: Informace FBK
Zveřejněno: 11. 1. 2018 20:52

Lednové víkendy, konkrétně 13./14. a 20./21., potěší fanoušky florbalu. Sportovní areál v Jičíně bude svědkem bojů v různých kategoriích. Nejprve se do bojů v regionální lize pustí muži 13.1. v 9.00 a 13.00, v jejich dresu se představí lídr bodování celé soutěže Petr Dlouhý. 14. ledna pak v totožných časech budou hájit 1. místo "Pohodářky" v čele s kapitánkou Kateřinou Rozsypalovou, která v pauze 2.regionální ligy žen vypomáhala extraligovému celku žen. Ten své utkání sehraje v sobotu 20.1. od 18.00, jako předkrm pak poslouží ten samý den turnaj elévek, který odstartuje ve 12.30. Naše nejmenší soutěžní kategorie dívek odehraje svůj premiérový domácí turnaj, přijďte jim zafandit! Bohatý program uzavře v neděli 21.1. od 9.00 turnaj starších žáků, kteří jsou příjemným překvapením soutěže. Tomáš Ouhrabka v konkurenci více než dvaceti týmů dokonce vede kanadské bodování! FBK Jičín se bude těšit na Vaši návštěvu a podporu hráčů a hráček všech kategorií.

Napsal Martin Petrgál

Florbalový rok 2017

Kategorie: Informace FBK
Zveřejněno: 31. 12. 2017 10:37

Jičínský florbal má za sebou další rok, sedmnáctý své existence. Jaký byl? Udála se spousta změn, klub po delší době změnil vedení a řídí ho tak nový Výbor, jehož členy naleznete zde na webových stránkách. Velkým přínosem se ukázalo spojení s firmou KM automatik elektro s.r.o., která se stala generálním partnerem. Bez spojení s touto firmou a s ostatními partnery klubu by jeho existence v současné podobě nebyla možná. Děkujeme za podporu v uplynulém roce Petru Kuncovi, majiteli KM automatik a KM FIRE a dále firmám Svijany, Stavoka, Continental, Zámecká restaurace, Agrotest, Rohozec, David Bret, Seco Group, Spedro, Auto Kelly, JOKAS, Replac - BM. Dále FBK děkuje za podporu městu Jičínu, Královéhradeckému kraji, Florball player, Digitext a InterFlag.

Číst dál...

PF 2018

Kategorie: Informace FBK
Zveřejněno: 22. 12. 2017 11:11

Trenér Čiháček končí v extraligovém týmu žen

Kategorie: Informace FBK
Zveřejněno: 8. 12. 2017 12:09

Trenér Petr Čiháček ukončil po vzájemné domluvě s vedením FBK Jičín svou činnost u extraligového týmu žen. Sám úspěšný a všestranný sportovec, v mládí například mistr světa v žákovské kategorii v jízdě na skibobech, se v posledních deseti letech věnoval nelehké trenérské profesi. Jako hlavní kouč jičínských žen vedl družstvo od začátku sezóny 2016/17, na jejímž konci oslavil s hráčkami historický postup do playoff. V dřívějších letech působil u týmu jako asistent. K tomu vedl úctyhodných 9 let družstvo žen Dobrušky, kde skončil pro časovou vytíženost právě v minulém roce. Nyní se Petr věnuje studiu licence B, což spolu s pracovní vytížeností a náročném dojíždění neumožňuje dále se na 100% angažovat v trénování extraligového celku. Kdo ví, třeba se v budoucnu v Jičíně ještě objeví. Florbalový klub děkuje za pohodovou spolupráci. Hlavním hrajícím trenérem do konce soutěžního ročníku bude Gabriela Žůrková, kondiční trenérkou zůstává Lucie Kloutvorová a vedoucím družstva Martin Petrgál.

Napsal Martin Petrgál, foto Jakub Beneš

Lídři kategorií FBK Jičín část 2

Kategorie: Informace FBK
Zveřejněno: 5. 12. 2017 11:19

Minulý týden byl zveřejněn příspěvek ohledně lídrů jednotlivých florbalových kategorií, kde byl uveden velký talent Adam Chalupa. Dalším hráčem s obrovským potenciálem je nesporně Tomáš Ouhrabka,reprezentující v kategorii starší žáci (prvním rokem). Mezi vrstevníky vyniká herním myšlením a vášní pro sport. Číselně to pak dokládá kanadské bodování ligy starších žáků, kde ve velké konkurenci v současnosti drží 4. místo! V patnácti zápasech vstřelil 16 gólů a na 11 přihrál. V kategorii dorostenek pak doslova "řádí" dvojice Natálie Kuželová a Magda Fejfarová. Již v loňském roce si v dorostenecké lize počínali nadmíru produktivně a podíleli se tak na postupu na mistrovství republiky, letos jsou jejich čísla ještě o další "level" dále. Drží se na prvních dvou místech kanadského bodování, Naty je nejlepší střelkyní soutěže, Magda zase nahrávačkou. Jejich dechberoucí čísla v dorostenecké lize zde: Kanadské bodování dorostenek  Dalším hráčem KM automatik FBK Jičín, který se drží vysoko ve statistikách, je Petr Dlouhý, hrající za muže. Minulý rok se prostřílel do TOP TEN kanadského bodování a ani letos nezůstává pozadu. Nachází se na čtvrtém místě produktivity regionální ligy, jeho zrychlení, tah na branku a kouzla s balónkem obránci těžko zachytávají. I ženy POHODA týmu mají svého jasného lídra, který se v letošní sezóně neskutečně rozstřílel. Kapitánka a legenda klubu Katka Rozsypalová i přes menší počet utkání ovládá jak tabulku produktivity, tak pořadí střelkyň druhé ligy! To vše i přes zdravotní hendikep na posledním turnaji. Všichni uvedení plejeři jičínského florbalového klubu i přes parádní individuální výkony však zůstávají hlavně příkladnými týmovými hráči! 

Napsal Martin Petrgál.

Lídři kategorií FBK Jičín část 1

Kategorie: Informace FBK
Zveřejněno: 27. 11. 2017 20:11

Florbal je rychlý kolektivní sport, který se v počtu registrovaných hráčů dostal na druhé místo v celé ČR hned za fotbal. Strmý nárůst stále pokračuje a jičínský klub to sám pociťuje. V letošní sezóně bojuje celkem 11 jičínských družstev ve svých soutěžích (mini přípravka, přípravka a mladší žákyně jsou další 3 kategorie, které však zatím soutěže nehrají). I když se jedná o kolektivní sport, rádi bychom představili TOP lídry našeho klubu. Nade všemi ční desetiletý Adam Chalupa, mega talent jičínského florbalu.  Věkem ještě elév již řádí v kategorii mladších žáků, navíc zcela bezprecedentně v létě pověsil na krk stříbrnou medaili na open air v Dobrušce v kategorii starších žáků!!! Kdo dále září v dresech KM automatik FBK Jičín? Je jich více, budou přestaveni během tohoto týdne v dalším článku Lídři kategorií FBK Jičín část 2.

Napsal Martin Petrgál

twitter sharelogo-extraliga-zen 

Královehradecký kraj podporuje start
týmu žen FBK Jičín v extralize.

Opakovaně podpořil a zaštítil také
charitativní akce klubu (každoroční
florbalová utkání s týmem pražských
herců REAL TOP Praha).  

  

 

TOPlist

 

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2018 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top