FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Hodnocení uživatelů: 1 / 5

Aktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

V roce 2017 se FBK Jičín hodně zaměřil na vzdělávání trenérů, hned 8 z nich prošlo třídenním školením a získalo licenci C. Další trenéři "nováčci" zatím úspěšně absolvovali semináře k získání licence D. Všem aktivním "koučům" patří velké poděkování za odváděnou práci, výsledky a herní pokroky "jsou vidět". Druhý nejpočetnější sport v ČR dle registrovaných členů se i na Jičínsku těší velké oblibě (více než 200 aktivních sportovců), v uplynulém roce se do soutěží zapojilo 10 kategorií, obě přípravky a mladší žákyně zatím trénují bez oficiálních soutěží. Výsledkově nejúspěšnější rok v historii FBK Jičín podpořily 8.místem a historickým postupem do play off extraligy ženy A, ženy B Pohoda tým útočí na třetí titul ve 2.lize Královéhradeckého regionu (za 3 roky jediná prohra!), dorostenky postoupily na republikové mistrovství ČR, mladší žáci v kategorii starších!!! přivezli stříbro z Open air v Dobrušce. Ženy A pak na největším turnaji světa Czech open získaly bronzové medaile v kategorii Elite. Jejich zástupkyně pak bodovaly i v anketách určených jednotlivcům, kapitánka a nyní již i hrající trenérka Gabriela Žůrková obsadila 2. místo v hlasování o nejužitečnější hráčku extraligy, v té samé anketě skončila brankářka Veronika Samková na 6.místě! V minulých článcích byli zmíněni další lídři jednotlivých týmů, kterým se daří ovládat individuální statistiky svých soutěží (Tomáš Ouhrabka, Petr Dlouhý, Magda Fejfarová, Natálie Kuželová, Kateřina Rozsypalová).

Rok 2017 byl bohatý na "různé" události - příměstský tábor pod vedením Pavlíny Droznové a Kateřiny Rozsypalové, specializované brankářské tréninky, turnaje přípravek a elévů, charitativní utkání na podporu zvířat a mnoho dalších. To vše se daří v omezených podmínkách k trénování, v Jičíně zoufale chybí kryté haly, které by dokázaly pojmout zájemce o všechny možné sporty. I proto všechny kategorie FBK trénují méně tréninkových jednotek proti ostatním "stejně velkým klubům". Celý jičínský florbal tak může směle vzhlížet do dalších let, do toho následujícího roku 2018 Vám všem přeji zdraví, štěstí a hodně sportovních zážitků! Martin Petrgál.