Zaplněné hlediště jičínské sportovní haly se v páteční podvečer 29. dubna dobře bavilo na akci k deseti letům založení místního florbalového oddílu. Výstavka v předsálí připomněla řadu sportovních úspěchů klubu i extraligovou sezonu jičínských žen, vše podstatné se ale odehrávalo na hřišti.

 

Samotný program zahájilo střetnutí týmů jičínských žáků. Následoval zápas špičkové sportovní úrovně. Spojený tým žen a juniorek FBK Jičín si k exhibičnímu utkání pozval nadmíru těžkého soupeře - semifinalistu letošní extraligové play-off, několikanásobného mistra republiky, tým žen FBC Liberec. Po dramatickém boji, kdy domácí hráčky byly zcela vyrovnaným soupeřem, skončilo utkání 2:1 pro Liberec.

Do programu se zapojili i čeští florbaloví reprezentanti. Po střelecké soutěži družstev juniorů a dorostenců za účasti florbalových legend program uzavřela exhibice týmů jičínské florbalové staré gardy a "vejborů", s dramatickým závěrem (kdy se nejlepší gólman české florbalové historie Tomáš Kafka ocitl v samostatném nájezdu v roli útočníka) a výsledkem 4:4. V dresu obou týmů excelovala šestice florbalových osobností, mj. pátý nejlepší florbalista světa roku 2010 Radim Cepek, kapitán české florbalové reprezentace Milan Fridrich, reprezentanti - medailisté Mirek Hanzlík, Ondřej Fojta a Radim Křenek a již zmiňovaný Tomáš Kafka.

V programu, kterým profesionálně prováděl moderátor ČT a ČR Václav Žmolík, došlo i na předání pohárů hned čtyřem jičínským týmům (všechny ve svých soutěžích skončily do 3. místa) a ocenění nejlepších hráčů a střelců FBK Jičín. Střelecké soutěže diváků i nejmladších žákyň, "hromadný" nájezd na gólmana Kafku, autogramiáda a společná focení florbalistů všech generací spolu s reprezentanty - vstřícnými "hvězdami bez hvězdných manýrů", to všechno bylo příjemným připomenutím existence oddílu jičínského florbalu, oddílu sportu, který je dnes po fotbale nejrozšířenějším kolektivním sportem České republiky.

Poděkování za zdar akce patří všem pořadatelům, Královéhradeckému kraji pak za finanční podporu akce. V souladu s pravidly projektu České florbalové unie věnuje oddíl za všechny branky vstřelené v průběhu večera finanční prostředky na nákup vybavení pro florbalové vozíčkáře.

 

Partneři akce

 

 

twitter share

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2018 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top