KM automatik FBK Jičín

Revoluční 863, 506 01 Jičín | IČO: 26536781 | č. ú: 78–8507470227 / 0100 KB

Extraligová senzace na Bohemians!

Florbalová extraliga žen má za sebou 20 odehraných kol z 22. To poslední poslalo dámy KM automatik FBK Jičín na půdu šestého celku tabulky Bohemians Praha. Právě prvních šest týmů je v tabulce "odskočeno", zbývajících 6 hraje o pouhé poslední dvě vstupenky do play off. Veškeré predikce favorizovaly před utkáním jasně domácí celek, který se však nestačil divit! Jičínské hráčky nastoupily plné sebevědomí s aktivním napadáním, ve čtvrté minutě pak po pěkné spolupráci a nahrávce Markéty Kosové skórovala Kristýna Bachmaierová - zasloužené vedení 0:1.

Číst dál: Extraligová senzace na Bohemians!

Extraligové florbalistky bojují o play off

Dva víkendy za sebou měly ženy KM automatik FBK Jičín ve florbalové extralize žen výhodu domácího prostředí. Zatímco v boji s mistrem 2015 Chodovem body dle očekávání "visely" velmi vysoko, řežba s Libercem byla dle oblíbeného rčení špičkových sportovních redaktorů o ŠEST bodů. A začala pro Jičín dost krutě. V páté minutě byl stav 0:3 a hlavně první pětka Liberce neustále hrozila. Navíc neslezla téměř ze hřiště, ale o tom později. Domácí však i s podporou opět fantastických diváku se nenápadně vracely do zápasu. Hrající trenérka a kapitánka Gabriela Žůrková, která před duelem převzala ocenění za 300 kanadských bodů v extralize žen (jako 13. v historii jako nejmladší), šla spoluhráčkám příkladem, přidala v soubojích na důrazu (stejně tak Markéta Kosová - foto 1) a jičínské hráčky se začaly dostávat do šancí. Lucie Florianová pak pumelicí skoro od půlky snížila

Číst dál: Extraligové florbalistky bojují o play off

17. kolo extraligy rozhodly nájezdy

KM automatik FBK Jičín - Crazy girls Liberec 6:7 po nájezdech

Branky (asistence): Florianová (Žůrková), Bachmaierová (Žůrková), Svobodová (Kůželová), Florianová (Bachmaierová), Kůželová (Svobodová), Bachmaierová (Žůrková)

SESTŘIH ZDE

Report z utkání bude následovat v nejbližších dnech. Již tuto sobotu 27.1. od 18:00 opět domácí utkání proti Chodovu!

Prohra v Olomouci komplikuje boj o play off

Florbalová extraliga žen odehrála 16. kolo základní části, do jejího konce tak chybí pouhých 6 utkání. Jičínské florbalistky nastoupily na palubovce poslední Olomouce, která však poslední dvě domácí utkání vyhrála a prokázala nárůst výkonnosti. Hostující brankářka Adéla Kociánová to mohla potvrdit, od prvních sekund se měla co ohánět. Hostitelky však nemilosrdně trestaly skoro každou chybu a v první polovině úvodní třetiny vedly 3:0. Pak sice korigovala krásnou střelou Markéta Kosová, ale Olomouc nadála diktovala tempo hry. Na přelomu třetin navíc hrála přesilovku, ve které... Dominovaly hráčky KM automatik FBK Jičín! Neskutečná dvouminutovka v oslabení vyvrcholila dokonce gólem kapitánky a hrající trenérky Gabriely Žůrkové (polovinu mače odehrála v obraně) - 2:3!

Číst dál: Prohra v Olomouci komplikuje boj o play off

Gabriela Žůrková - 300 kanadských bodů ve florbalové extralize!

Kapitánka a v současnosti také hrající trenérka extraligového týmu žen ve florbalové extralize dosáhla v 15.kole symbolicky proti mistru ligy FK Jižní Město neskutečné kóty v kanadském bodování. Počítáno v základní části se v zápase číslo 185 dostala na 193 gólů a 108 asistencí, což dělá fantastických 301 bodů! Její florbalový životopis v nejvyšší soutěži se začal psát v roce 2008, kdy oslavila teprve 15. narozeniny! Její talent a neuvěřitelná píle ji brzy vystřelily do pozice hráčky číslo "JEDNA" v celé soutěži. Po přestupu do Chodova a posléze Bohemians ovládla několikrát bodování extraligy žen a začala být i přes mladý věk oporou reprezentace. Pro FBK Jičín pak doslova trefeným JACKPOTEM byl přelom roku 2013/14, kdy se stala Gábina kmenovou hráčkou nováčka extraligy!

Číst dál: Gabriela Žůrková - 300 kanadských bodů ve florbalové extralize!

Ženy v extralize již na 7.místě!

Po mistrovství světa se ještě před svátky odehrála dvě kola nejvyšší florbalové soutěže žen. Extraligový tým KM automatik FBK Jičín nejprve v pátek přivítal na domácí palubovce úřadujícího vicemistra a mistra ligy 2015/16 Vítkovice, v neděli pak čekal přímý souboj o sedmé místo v Brně s místními Židenicemi. Tým vedla v premiérové roli hlavní hrající trenérky Gabriela Žůrková.

Číst dál: Ženy v extralize již na 7.místě!

Utkání číslo 100 ve florbalové extralize

Pátá sezóna pro hráčky KM automatik FBK Jičín v nejvyšší florbalové soutěži žen (čtvrtá v řadě) pokračovala víkendovým dvojzápasem. Nejprve v pátek na domácí palubovce hostily Olomouc a tím byla zakončena první polovina základní části. Hned v neděli pak zavítala děvčata na horkou půdu Tatranu Střešovice. Sestřih Jičín - Olomouc (vytvořila Lea Petrgálová)

Číst dál: Utkání číslo 100 ve florbalové extralize

Extraligová prohra v Liberci

V sobotu 11. 11. 2017 proti sobě nastoupily týmy, které hrají o postup do nejlepší osmičky extraligy žen, KM automatik FBK Jičín a FBC Liberec. Od začátku zápasu bylo na obou celcích vidět, že chtějí v zápase uspět. Tomu odpovídal stav po 1. Třetině, kde padlo 5 branek. Druhé dějství probíhalo v klidnějším tempu, padly v ní pouze tři branky, stav utkání i jeho průběh byl vyrovnaný. Duel byl nejatraktivnější ve třetí třetině, kdy padlo nejvíce branek. Jičín se pět minut před koncem dostal až do dvoubrankového vedení, vyhrával 6:4. Pak ale přišel nečekaný obrat libereckého týmu. Během jedné minuty Liberec skóre vyrovnal a následně se dostal do vedení. Hostující dámy se ale nevzdaly a dokázaly vyrovnat na 7:7. 2 minuty před koncem ke smůle Jičína Liberec šťastnou brankou zvrátil utkání na svoji stranu a uzavřel tak bláznivou pasáž, kdy během devadesáti vteřin padlo 6 gólů! Konečný stav 8:7 pro domácí znamená další ztrátu loňského účastníka play-off, nepomohl ani hattrick čím dále lépe hrající Kristýny Bachmaierové, vyhlášené hráčkou utkání. Ta se přesunula v průběhu zápasu do útoku místo Markéty Kosové. První pohled na tabulku není pro členy a fanoušky KM automatik FBK Jičín příliš veselý, ale v posledním kole první poloviny florbalové extraligy hostí již v pátek 17.11. od 19.30 ve sportovním areálu tým Olomouce, který celou tabulku uzavírá s 2 body. Pokud holky na domácí palubovce uspějí, budou mít boj o elitní osmičku stále ve svých rukách! V jejich silách to rozhodně je! Přijďte opět podpořit hráčky a ukázat, že nejvyšší návštěvnost v extralize drží Jičín právem!

Branky a asistence: Bachmaierová 3+1, Žůrková 1+2, Kloutvorová 1+1, Florianová 1+0, Mrázková T. 1+0, Svobodová 0+1, Kosová 0+1

Sestava: Kociánová – Florianová, Bachmaierová, Strejcovská, Mrázková N. – Žůrková, Kloutvorová, Kosová, Mrázková T., Svobodová, Kůželová, Chlumská, Landgraf, Exnarová, trenér Petr Čiháček.

Napsala Žaneta Kůželová

Výhra v extralize a skok na 9. místo

V devátém kole nejvyšší florbalové soutěže žen v Jičíně proti domácím nastoupil ambiciózní celek z moravské metropole K1 Florbal Židenice, který nahrál již 12 bodů a v tabulce držel šesté místo. KM automatik FBK Jičín naopak s jedinou výhrou musel v utkání nutně bodovat, aby mohl stále reálně pomýšlet na postup do play-off. Opět skvělá divácká kulisa viděla od prvních vteřin oboustranný boj o každý metr palubovky a velice poctivou defenzivní činnost. V brance Jičína Veronika Samková s prvními zákroky získala tradiční jistotu a klid, stav 0:0 vydržel do 14.minuty, když Lucka Florianová umístěnou střelou po přihrávce Lucky Kloutvorové využila přesilovou hru.

Číst dál: Výhra v extralize a skok na 9. místo

Florbalová (skoro)senzace s mistrem ligy

Extraligové ženy KM automatik FBK Jičín čekal patrně nejtěžší výjezd letošního ročníku. Hostitel, poslední mistr ligy Jižní Město Praha, si navíc v rámci propagace florbalu v dalších krajích, zvolil za domácí hřiště ve sportovní hale v Milevsku, kam i letos zavítala senzační návštěva 298 diváků. Šampion rozjel i letošní ročník nepřemožitelně bez ztráty bodu, jeho výhry na půdě Vítkovic, či příděl Bohemians 18:5 budily velký respekt. A ne úplně příznivé vyhlídky ještě srazily omluvenky na utkání. Jičínské ženy nakonec nastoupily pouze s deseti statečnými v poli... A jak to dopadlo?

Číst dál: Florbalová (skoro)senzace s mistrem ligy

Ženy FBK Jičín poprvé bodovaly

Florbalová extraliga žen napsala sedmou kapitolu, z pohledu čtenáře zatím jasně nejlepší! Domácí hráčky se konečně sešly v kompletním složení (vyjma zraněné Lucky Růžičkové) a hlavně zdravé. Hostující Tatran Střešovice chtěl v utkání potvrdit roli favorita a již ve 3.minutě měl výhodu trestného střílení, které však skvěle zpacifikovla brankářka Jičína Veronika Samková. V následné přesilovce pak hosté nic nevymyslely, navíc se čím dál častěji ocitaly za mantinely nebo na zemi - tvrdá a důrazná hra celého KM automatik FBK Jičín jim rozhodně nesedela. Prim v "hitech" hrály Kristýna Bachmaierová a kapitánka Gabriela Žůrková, které protihráčky doslova válcovaly.

Číst dál: Ženy FBK Jičín poprvé bodovaly

Extraligové ženy padly na půdě giganta

S vědomím nuly bodů v tabulce navíc s nekompletním kádrem odcestovaly ženy KM automatik FBK Jičín na horkou půdu superfavorita z Vítkovic. Ten i přes úvodní gól Kosové po fantastické přihrávce Kloutvorové od začátku "tahal" za kratší konec a na branku Kociánové lítala jedna střela za druhou. Po třetině 6:1 se do gólmanského prostoru přesunula Samková a ihned začala deptat svými zákroky domácí snajperky. Jičínské hráčky se čím dál častěji dostávaly i k zakončení, kapitánka Žůrková pak v polovině zápasu snížila na 6:2. Druhé dějství se blížilo ke konci, ale celkem přijatelný výsledek do pauzy nevydržel. V posledních dvou minutách 3 slepené góly posunuly stav na 9:2 a poslední část se hrála víceméně "z povinnosti". Oslabenému Jičínu docházely síly, prohru 15:3 nezkorigovala ani fantastická Verča Samková (46 zákroků za 2 třetiny! - vyhlášena hráčkou utkání) a ani vůdce defenzivních řad Lucie Florianová. Ta spolu s Nikolou Mrázkovou a Karolínou Strejcovskou odehrály mač ve 3 obráncích. Lucka hrající po nemoci opět ukázala, že se florbalově neskutečně posouvá, na její formu se mohou nejlepší fanoušci a diváci v soutěži přijít podívat tuto sobotu v rámci 7. kola florbalové extraligy žen do sportovního areálu ve městě pohádky - sobota 14.10. od 18.00. Hráčky KM automatik FBK Jičín po loňské spanilé jízdě končící postupem do play-off zatím nebodovaly, zbraně však neskládají a Tatran Střešovice narazí na hodně houževnatého soupeře - snad konečně kompletního a zdravého.

Sestava: Kociánová, Samková - Florianová, Mrázková N., Strejcovská - Žůrková, Kosová,Kloutvorová, Satýnková, Mrázková T., Svobodová, Kůželová, Chlumská, Exnarová. Trenér Petr Čiháček.