KM automatik FBK Jičín

Revoluční 863, 506 01 Jičín | IČO: 26536781 | č. ú: 78–8507470227 / 0100 KB

Odvetná utkání prvního kola play off přivedla na jičínskou palubovku obhájce titulu a horkého favorita, tým Vítkovic. Střet nejmenšího a největšího klubu extraligy byl vpravdě soubojem Davida s Goliášem. Jičínský tým podal v obou zápasech bojovný výkon, na soupeře s desítkou českých a slovenských reprezentantek to ale nestačilo. V dresu soupeře v obou zápasech navíc excelovala i jeho jarní posila, Finka Karin Madeleine Ellila. Výsledky podobné těm jičínským jsou ale pro Vítkovice v letošní sezoně prakticky samozřejmostí. Jičínské publikum tam mohlo v akci sledovat  všemi očekávaného mistra extraligy 2016/17. Jičín ale obstál se ctí, podobný výsledkový osud potkal v dalších sériích čtvrtfinále i Liberec a Židenice.

Jičínská domácí utkání s podobným skóre se výrazně lišila svým průběhem. V prvním utkání rozhodl soupeř již v první třetině. Jičín pak hru vyrovnal a dostával se i do šancí. Na dlouhé minuty se stav neměnil. Vysoká rozdíl narostl až v samotném závěru. Jičínské diváky potěšily vyrovnaná druhá třetina i dvě pěkné branky v podání Gábiny Žůrkové a Terezy Mrázkové. To druhé utkání začal Jičín výborně. Všechny tři formace bojovností a nasazením eliminovaly obě elitní pětice soupeře. Hubené vedení nijak výrazně nenavýšila ani druhá třetina. Brankou Leony Müllerové na 1:4 navíc Jičín utkání zdramatizoval. Neskutečný výkon domácích v druhé třetině a první polovině té třetí přinesl překvapivý tlak domácích a opakované gólové šance. Vítkovické hráčky nezvyklé na podobný scénář hru přitvrdily, což ale jičínský tým neodradilo. Gólové šance Kloutvorové, Chlumské, Exnarové, Růžičkové, Žůrkové a Mrázkové ale bohužel v brance neskončily. V tlaku na branku soupeřek pak Jičín poněkud otevřel obranu, čehož v samotném závěru Vítkovice využily v několika brejcích. Výsledek je vzhledem k předvedené hře pro domácí tým skutečně krutý. Hru jičínského týmu ocenil i nejúspěšnější trenér posledních let, vítkovický Jiří Velecký.

V každém případě je účast v play-off ženské extraligy historickým úspěchem. Velké poděkování patří všem hráčkám týmu a také realizačnímu týmu. Trenéru Petru Čiháčkovi, vedoucímu družstva Martinu Petrgálovi a fyzioterapeutce Veronice Říhové. Klíčovou zásluhu na úspěchu jičínského týmu má pak rozhodně kapitánka týmu a trenérka v jedné osobě, florbalová reprezentantka Gabriela Žůrková. Poděkování patří i všem fanouškům, partnerům a  divákům. Závěrem sezony bude pro jičínský tým plánovaný květnový domácí mezinárodní turnaj.

FBK Jičín – 1.SC TEMPISH Vítkovice 2:10  (1:5, 0:1, 1:4)

Góly (asistence) Jičína: Žůrková (Satýnková) , Mrázková (Růžičková)

FBK Jičín – 1.SC TEMPISH Vítkovice 1:9  (0:2, 1:2, 0:5)

Góly (asistence) Jičína: Müllerová  (Florianová)

Sestava FBK Jičín: Veronika Samková, Adéla Kociánová – Leona Müllerová, Lucie Florianová, Karolína Strejcovská, Lucie Růžičková, Karolína Exnarová, Lada Špíglová – Lucie Kloutvorová, Gabriela Žůrková, Andrea Satýnková, Anna Drbohlavová, Tereza Mrázková, Pavlína Mikolášková, Šárka Chlumská, Žaneta Kůželová Kateřina Rozsypalová. Trenér Petr Čiháček, vedoucí družstva Martin Petrgál..