KM automatik FBK Jičín

Revoluční 863, 506 01 Jičín | IČO: 26536781 | č. ú: 78–8507470227 / 0100 KB

Extraligový tým jičínských florbalistek přivítal v závěru letní přípravy na domácí půdě šestinásobného mistra Německa, tým z Weissenfelsu. Tradiční soupeř zavítal do Jičína již čtvrtým rokem. Po  šesti vítězstvích a jediné porážce, které znamenaly bronzové medaile na největším florbalovém turnaji Czech Open, pokračoval jičínský tým ve výborných výkonech i tentokrát. I přes absenci dvou posil, Bachmaierové a Svobodové, diktoval domácí tým vývoj zápasu po většinu utkání. Hrál se oboustranně útočný florbal, omlazený tým soupeřek se snažil s domácími držet krok. Již na počátku páté minuty šel domácí tým do vedení povedenou střelou po delší absenci se vracející Markéty Kosové.

Jičínský tým pak zvýšil tlak a z něho se rodila řada šancí. Po pěkných kombinacích se v krátkém sledu mezi střelkyně zapsaly Tereza Mrázková a Andrea Satýnková. Obě jmenované pak v průběhu druhé a třetí třetiny kompletovaly svůj hattrick. Hostující tým korigoval až v závěru druhé třetiny za stavu 7:0. Vysoké vítězství Jičína bylo rozhodně dílem celého týmu, po povedených kombinacích se do šancí dostávaly prakticky všechny hráčky. Mezi úspěšné střelkyně se zařadily ještě Lucie Florianová a kapitánka Gabriela Žůrková.

Po gólu volaly i mnohé další šance, bekendová paráda Šárky Chlumské, odvážné průniky obránkyně Lucie Růžičkové nebo dorážky vloni ještě opory jičínského béčka Andrey Landgraf (Šritrové). V závěrečné třetině bylo o vítězi prakticky rozhodnuto a tak si domácí tým mohl dovolit vyzkoušet různé herní situace. Vzhledem k přípravnému charakteru utkání se v brance jičínského týmu vystřídaly všechny tři brankářky, vedle dlouholetých opor Samkové a Kociánové i nová hradecká akvizice Kůčová. Vedle výsledku potěšilo  herní nasazení jičínského týmu, pěkná kombinační hra a v neposlední řadě také divácký zájem a podpora fanoušků.

FBK JIČÍN – UHC Sparkasse Weissenfels  9:1 (3:0, 4:1, 2:0)

Branky Jičína: Satýnková 3, Mrázková 3, Kosová, Florianová, Žůrková.
Sestava Jičína: Kociánová/Kůčová/Samková - Florianová, Kosová, Růžičková, Strejcovská – Satýnková,  Kloutvorová ,Žůrková – Mikolášková, ,Mrázková  Exnarová – Chlumská, Landgraf,, Kůželová . Trenéři  Čiháček a Žůrková.

Připojujeme ještě komentář trenérky a kapitánky Gabriely Žůrkové: „Chtěla bych pochválit všechny holky za předvedený výkon. Ačkoliv bylo po soustředění, kde se únava v posledním dni dostaví, tak celkové nasazení a pohyb po hřišti byl výborný. Hladovost po gólech byla vidět u každé z hráček a nebylo poznat, že se jednalo pouze o přátelské utkání. Doufáme ,že se utkání líbilo i divákům a těšíme se na podporu v celé extraligové sezoně“