KM automatik FBK Jičín

Revoluční 863, 506 01 Jičín | IČO: 26536781 | č. ú: 78–8507470227 / 0100 KB

  • 01.jpg
  • 02.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • O3.jpg

Florbalová extraliga žen uzavřela základní část. Její největší překvapení se jmenuje FBK Jičín! V minulosti podceňovaný tým všechny experty "uhranul", premiérový postup  do vyřazovacích bojů je však naprosto zasloužený. Devět vítězství v utkáních základní části, téměř nedobytná domácí tvrz (7 vítězství doma), k tomu několik smolných porážek o branku, to je bilance klubu z malého města s problematickými tréninkovými  podmínkami v konkurenci velkoklubů dnes druhého nejmasovějšího českého sportu. Tým kolem Gábiny Žůrkové, Petra Čiháčka  a  Martina Petrgála splnil cíl i přes smolnou porážku v Liberci, kde domácí tým rozhodl 5 vteřin před koncem. Ve čtvrtfinále bojů o superfinále v O2 aréně narazí Jičín na mistra ligy a v Česku bezkonkurenční tým Vítkovic. Ten ve volbě soupeře do play-off doslova šokoval florbalovou komunitu (viz web ceskyflorbal.cz), neboť způsobil to, že prakticky všechny týmy čeká ve čtvrtfinále zdlouhavé cestování. O nadcházejícím víkendu jedou tak Jičíňačky do Ostravy. Na opravdu horkou půdu, domácí tým tady v základní části neztratil ani bod.

Kdo vůbec stojí za historickým úspěchem FBK Jičín? Pojďme si je představit: 

Veronika Samková - brankářská jednička, kometa sezóny! Chytá v reprezentační formě, což potvrdilo hlasování hráček napříč extraligou. V nejprestižnější anketě o nejlepší florbalistku dle samotných "plejerek" se umístila na senzačním 9. místě! Adéla Kociánova - gólmanská dvojka, sluníčko týmu. Loňská juniorka má kariéru před sebou, v několika utkáních ukázala potenciál. Žaneta Kůželová - trysková myš, raketa směr soupeřova polovina hřiště. Senzační a odvážné řešení samostatných nájezdů. Lucie Růžičková - po těžkém zranění jde neuvěřitelně nahoru, neskutečně prokazuje energii v osobních soubojích. Kateřina Rozsypalová - "filmový příběh", který snad ještě neskončil. Na mateřské a tak skoro bez tréninku  tato šéfka „Pohodářek“ - B týmu žen - uchvátila celou halu v obou (klíčových) utkáních, do kterých nastoupila. Lucie Kloutvorová - fyzicky nejlépe připravená hráčka, odvedla obrovské množství práce, nečekaně střelkyně týmu. A s formou jde stále nahoru! Šárka Chlumská - bývalá kapitánka juniorek se zlatým zápěstím dře pro tým každé střídání, úžasný bonus v podobě vítězného gólu s Partners si rozhodně zasloužila. Gabriela Žůrková - druhá v anketě o hráčku extraligy, kapitánka, šéfka, trenérka, reprezentační pozvánka... Co více psát? Absolutně žije pro svůj tým, ač ne zcela zdravotně v pořádku na hřišti dominuje neskutečným způsobem. V zámořských soutěžích se tito hráči označují MVP! Tereza Mrázková - další senzace extraligy, letí s formou přímo do "repre". Univerzální hráčka, které to sedí více do ofenzívy, nabrala dech beroucí formu. Toť polovina tolik letos úspěšného týmu, hodnocení ostatních spolu s pozvánkou na domácí utkání play-off v příštím reportu. 


FBK Jičín děkuje všem partnerům oddílu za podporu. Další poděkování míří do řad senzačních fanoušků, bez nich by tento historický úspěch pro celý klub nebyl možný! 

                                                                                                                                mp,chm

twitter share

 

 Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2018 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top