FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Pohodářky za půlkou sezóny

V polovině sezóny figurují pohodářky na průběžném třetím místě tabulky Královéhradecko-Pardubické florbalové ligy žen. K dobru však mají dva zápasy. Zatím dominují v důležitých statistikách – nejvíce vstřelených branek, nejméně obdržených branek, kanadskému bodování vévodí kapitánka Katka Rozsypalová, dokonce zatím ovládají statistiku v nejnižším počtu trestných minut.

FBK Jičín Pohoda Team B – Orel Přelouč 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Už se stalo tradicí, když Verča Samková nemá povinnosti v extraligovém utkání, vypomáhá jičínskému béčku. Jejich stabilní gólmanka Lada Špíglová se připravuje na druhou mateřskou dovolenou a svému týmu pomáhá nyní pouze v taktické přípravě. V tomto a zejména v druhém domácím utkání Verča držela svůj tým svými skvělými zákroky stále ve hře a soupeřky deptala, když s přehledem likvidovala střely s gólovými parametry. Již v páté minutě vstřelila vítěznou branku Hana Novotná, během druhé třetiny jičíňačky potvrdily vedení dalšími dvěma góly. Ve třetí třetině tempo a tlak Jičína lehce polevil, i přesto se pohodářky mohly radovat z důležitých tří bodů do tabulky.

Branky: Novotná (Rozsypalová), Petrgálová (Rozsypalová), Rozsypalová (Šudová), Petrgálová (Rozsypalová), Šudová (Rozsypalová), Střely: 14:18

Dvě vítězství pro pohodářky

V sobotu 9. prosince odehrály pohodářky další dvě utkání florbalové Královéhradecko-Pardubické ligy žen. Brankářka Lada Špíglová, která skvěle odchytala poslední dvě vítězné sezóny, jela pouze fandit. V této sezóně s její aktivní pomocí na hřišti nepočítáme. Lado, gratulujeme a přejeme hlavně zdraví! V příští sezóně s tebou opět počítáme, maminka slíbila, že bude vozit! Na jejím postu se letos představila Štěpánka Vondrovicová, která zatím drží vítěznou formu, a Verča Samková, extraligová brankářka, která vypomáhá pohodářkám, pokud má zrovna jičínské áčko pauzu. FbC Florbalky Skuteč - FBK Jičín Pohoda Team B 5:9 (3:2, 1:5, 1:2) Kvalitu tohoto utkání ovlivnila zejména palubovka, drtivé většině hráček se neskutečně klouzaly boty.

V Pardubicích na pohodu – šest bodů pro florbalistky

V sobotu 25. listopadu vyrazily jičínské pohodářky za dalším turnajem do Pardubic. Čekali je papírově slabší soupeři, týmy, které v současné době okupují spodek průběžné tabulky Královéhradecko-Pardubické ligy žen. Lada Špíglová jela své spoluhráčky pouze povzbuzovat, důvěru na její post dostala opět Štěpánka Vondrovicová, která ukázala skvělou brankářskou formu už na minulém turnaji v Jičíně.

FBK Jičín Pohoda Team B – TJ Sokol Jaroměř juniorky 17:0 (6:0, 3:0, 8:0)

Utkání, do kterého nastupujete jako favorit, bývají vždy těžká. Soupeř nemá co ztratit a do utkání nastupuje s klidným srdcem. Soupeřky z Jaroměře nastoupily ovšem pouze v pěti hráčkách, neměly nikoho na střídání a ačkoliv tempo hry pohodářek nebývá závratné, bez střídání se to uhrát prostě nedá.

Pohodářky už nejsou bez porážky

Více než dvouleté období bez porážky florbalových pohodářek z Jičína skončilo. V sobotu odehrály florbalistky dvě utkání na domácí palubovce a čekaly je papírově velmi silné soupeřky. Oba týmy – Jaroměř i Dobré – sestoupily z první ligy. TJ Sokol Jaroměř – FBK Jičín Pohoda Team B 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Tento zápas byl plný nečekaných událostí. V brance se představila gólmanka A-týmu Verča Samková, která se obětovala a vstala brzy ráno, aby pomohla kamarádkám z béčka. Nedostatečný počet obránkyň doplnila Lea Petrgálová. Jičíňačky inkasovaly první branku v osmé vteřině zápasu. V tomto utkání lze vyzdvihnout jen velmi málo pozitivních okamžiků: pohodářky bojovaly do poslední vteřiny, dostávaly se do jasných gólových šancí, parádní zkušená trefa do růžku z hokejky Hany Novotné, obětavé výkony Verči Samkové. Jindy ukázková obranná činnost v tomto zápase zůstala zapomenuta. Nedůsledností v obraně soupeřky získávaly prostor k ohrožení branky Jičína. I když ve druhé třetině hráčky z Jaroměře stěží běhaly, pohodářky nevyužily nabídnuté šance a nezvýšily tempo hry. Čtyři střely na branku v první třetině mluví za vše.  Branky: Dvořáková (Kořínková), Dvořáková (Rozsypalová), Novotná (Vacková)

Pohodářky vstupují do třetí sezóny se šesti body

V sobotu odehrály pohodářky první dvě utkání florbalové Královéhradecko-Pardubické ligy. Pro pracovní a jiné povinnosti se nesešly v plné síle, naposledy hrály florbal před několika měsíci. Přesto nebo právě proto se těšily na novou sezónu a na nové zápasy.