FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Revoluční 863, 506 01 Jičín | IČO: 26536781 | č. ú: 78–8507470227 / 0100 KB

Pohodářky vstupují do třetí sezóny se šesti body

V sobotu odehrály pohodářky první dvě utkání florbalové Královéhradecko-Pardubické ligy. Pro pracovní a jiné povinnosti se nesešly v plné síle, naposledy hrály florbal před několika měsíci. Přesto nebo právě proto se těšily na novou sezónu a na nové zápasy.

Obhájí pohodářky titul a dovrší zlatý hattrick?

V sobotu 23. 9. zahájí v Přelouči florbalový B-tým žen FBK Jičín třetí sezónu ve 2.lize (oblast Královéhradecko-Liberecký kraj). Má za sebou dvě velmi úspěšné sezóny, od poslední prohry jej dělí už více než 700 dní. Vévodí několika statistikám: nejvyšší věkový průměr hráček (v letošní sezóně 33 roků), nejstarší hráčka ligy, nejvíce narozených dětí v týmu (dvanáct).

Úspěšný je i v čistě florbalových statistikách: královna střelkyň, druhý nejlepší tým v obraně, druhý nejlepší tým v útoku (dle počtu obdržených/vstřelených branek), brankářka, která se jako jediná na tomto postu zapsala do kanadského bodování.

V letošní sezóně chtějí podat pohodářky opět co nejlepší výkony, ale budou to mít velice těžké. Se soupeřkami se už velmi dobře znají, dokážou odhadnout, který tým je nebezpečnější, ale platí to i naopak. Ve zkušenostech málokterý tým může pohodářkám konkurovat, ale jak to bude s ostatními herními dovednostmi? Dokážou ženy držet krok a získají zlatý hattrick? Budou změny v soupisce a na klíčových postech hrát nějakou roli? Budoucnost se lehce poodhalí tuto sobotu.

Držme ženám pěsti, ať se jim daří a ať mají ze svých sportovních výsledků stále velkou radost!

Pohodářky stále bez porážky

V sobotu 25. března pohodářky na domácí palubovce obhájily loňské první místo ve florbalové Královéhradecko-Pardubické lize žen. Ačkoliv mají ještě jeden turnaj před sebou, nikdo ze soupeřek je už nemůže sesadit z trůnu. Cesta k vítězství ale byla složitá.

IBK Hradec Králové B – FBK Jičín Pohoda Team B 2:5 (1:3, 0:2, 1:0)

V tomto utkání výkon pohodářek nebyl nijak přesvědčivý. Chyběl tah na branku, vyšší bojovnost, větší počet střel na branku. Skóre otevřely hráčky z Hradce pěkně schovanou střelou, o které jinak skvěle chytající brankářka Lada Špíglová ani netušila. Ta nakonec zavelela ke srovnání stavu přihrávkou přes celé hřiště Kátě Tylšové. Ta si nejprve zkušeně obehrála brankářku a pak i přes značný střelecký úhel bezpečně srovnala stav na 1:1. Po kombinaci s Pavlínou Mikoláškovou nejprve zvyšovala Hana Novotná a necelou minutu poté vítěznou branku vstřelila Andrea Šritrová chytře číhající na úrovni velkého brankoviště.

Pohodářky opět vítězně

V sobotu 5. března vyrazilo jičínské florbalové družstvo Pohoda Team na další dvě utkání Královéhradecko-Pardubické ligy žen. Nejprve je čekal souboj s domácím celkem z Pardubic a poté papírově slabší soupeř ze Slatiňan.

FBK Jičín Pohoda Team B – Sokol Pardubice 4:3 (0:0, 1:1, 3:2)

Začátek utkání pro pohodářky nevypadal dobře. Soupeřky hrály soustředěnou obranu, spousta střel se vůbec nedostala k brankářce. Ačkoliv skóre otevřely pohodářky, zbytek zápasu pouze dotahovaly, až v úplném závěru získaly vítězný gól. Ve druhé třetině rychlou akcí vstřelila chytře branku Hana Novotná po přihrávce Markéty Šudové. V jiných zápasech by to jičínskou hru oživilo, ale v tomto utkání to neplatilo. V deváté minutě vyrovnaly hráčky z Pardubic.

V sobotu 4. února vyrazily florbalistky Pohoda Teamu do vzdálenější Rtyně v Podkrkonoší odehrát další dvě utkání Královéhradecko-Pardubické ligy žen. Na úvod je čekal papírově slabší soupeř, v druhém utkání ovšem soupeř, se kterým bojují o průběžné vedení ligy.

FBK Jičín Pohoda Team B – FBC Florbalky Skuteč 9:2 (3:1, 5:0, 1:1)

V tomto utkání pohodářky potvrdily roli favoritek a od začátku utkání byly hodně aktivní. Hodně střílely, ačkoliv spoustu střel zablokovala pohotová obrana nebo míčky těsně míjely brankovou konstrukci. Hodně se uvolňovaly do volných prostorů, hodně si chtěly zahrát. V první třetině prošlo ke gólmance pouze sedm střel, ale zato tři proklouzly až za její záda. Skvělou střeleckou statistiku si pohodářky držely i v druhé třetině. Brankářka musela zasahovat 11krát, z toho se 5x mohly pohodářky radovat. V poslední třetině už produktivita klesla, ale o vítězství už bylo rozhodnuto.