FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

V sobotu 25. března pohodářky na domácí palubovce obhájily loňské první místo ve florbalové Královéhradecko-Pardubické lize žen. Ačkoliv mají ještě jeden turnaj před sebou, nikdo ze soupeřek je už nemůže sesadit z trůnu. Cesta k vítězství ale byla složitá.

IBK Hradec Králové B – FBK Jičín Pohoda Team B 2:5 (1:3, 0:2, 1:0)

V tomto utkání výkon pohodářek nebyl nijak přesvědčivý. Chyběl tah na branku, vyšší bojovnost, větší počet střel na branku. Skóre otevřely hráčky z Hradce pěkně schovanou střelou, o které jinak skvěle chytající brankářka Lada Špíglová ani netušila. Ta nakonec zavelela ke srovnání stavu přihrávkou přes celé hřiště Kátě Tylšové. Ta si nejprve zkušeně obehrála brankářku a pak i přes značný střelecký úhel bezpečně srovnala stav na 1:1. Po kombinaci s Pavlínou Mikoláškovou nejprve zvyšovala Hana Novotná a necelou minutu poté vítěznou branku vstřelila Andrea Šritrová chytře číhající na úrovni velkého brankoviště.

Přesto to nebyla typická hra pohodářek. V druhé třetině se dvakrát trefila Míša Dvořáková, která se po téměř roční pauze vrací z mateřské dovolené a nikoho nenechává na pochybách, že florbalové umění nezapomněla. Kosmetickou úpravu skóre dovolily pohodářky soupeřkám na konci třetí třetiny a s konečným 2:5 si připsaly tři důležité body do tabulky.

Branky: Tylšová (Špíglová), Novotná (Mikolášková), Šritrová (Petrgálová), Dvořáková (Šudová), Dvořáková (Mikolášková)

Následovalo utkání, kde si Jičín zahrál předfinále s Přeloučí. Kdyby v tomto utkání pohodářky prohrály a zbytek svých utkání Přelouč vyhrála, konečné první místo v lize by patřilo jim.

FBK Jičín Pohoda Team B – Orel Přelouč 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)

S tímto soupeřem pohodářky v aktuální sezóně remízovaly. I tentokrát první dvě třetiny patřily Přelouči. Hráčky Jičína jakoby tahaly za kratší konec lana. Ačkoliv taktika zněla: „Ubránit se počátečnímu náporu“, nepodařilo se a už ve druhé minutě zápasu Jičín prohrával 0:1. Pohádářky neklesaly na duchu, šance ke srovnání skóre si vypracovat dokázaly, ale žádnou nedovedly ke gólovému úspěchu.

Ve druhé třetině však zavelela k útoku Pavlína Marksová a vyslala kapitánku na zteč. Ta se zkušeně dostala do střelecké pozice, zvedla hlavu a vymetla pavučiny v soupeřově brance. Srovnáno! Bohužel se domácí fanouškové neradovaly dlouho, o minutu později už opět prohrávaly, když si hráčka z Přelouče chytře poradila s obranou a nakonec i prohodila Ladu Špíglovou. V osmé minutě po důrazném napadání získala Lea Petrgálová míček a se štěstím ho dopravila za záda přeloučské brankářky. O minutu později znovu vybojovala míček a nabídla ho Haně Novotné, která neváhala a nekompromisně zvýšila na 3:2.

Bohužel ani z tohoto dílčího úspěchu se fanoušci neradovali dlouho. O dvacet vteřin později bylo opět srovnáno na 3:3. Ve třetí třetině ale začaly pohodářky dominovat. Soupeřkám zdálo se, že došel dech nebo taktika. Přesto utkání bylo nadále plné zvratů a oba týmy se mohly kdykoliv ujmout vedení. Pro domácí tým naštěstí kapitánka Rozsypalová, jak začala, tak i ukončila brankové úspěchy Jičína a po přihrávce Káti Tylšové vstřelila vítěznou branku utkání.

Branky: Rozsypalová (Marksová), Petrgálová, Novotná (Petrgálová), Rozsypalová (Tylšová)

Po nepřesvědčivém prvním zápase předvedly pohodářky v druhém utkání výborný výkon, pochvalu si zaslouží za precizní obranu a důrazný útok. Gratulujeme k zisku nejdůležitějších šesti bodů do tabulky a obhájenému prvnímu místu v lize. Poslední turnaj odehrají pohodářky 15. dubna, kde obdrží i cenu pro vítěze.

Sestava: Špíglová, Tobolková, Šritrová, Rozsypalová, Mikolášková, Novotná, Tylšová, Dvořáková, Vacková, Vondrovicová, Petrgálová, Šudová, Marksová

Trenér: Josef Pařík