FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Revoluční 863, 506 01 Jičín | IČO: 26536781 | č. ú: 78–8507470227 / 0100 KB

V sobotu odehrály pohodářky první dvě utkání florbalové Královéhradecko-Pardubické ligy. Pro pracovní a jiné povinnosti se nesešly v plné síle, naposledy hrály florbal před několika měsíci. Přesto nebo právě proto se těšily na novou sezónu a na nové zápasy.

Orel Přelouč – FBK Jičín Pohoda Team B 3:5 (2:0, 0:3, 1:2)

Podle papírových předpokladů by tento tým měl být jedním ze dvou nejnebezpečnějších soupeřů pohodářek. Hráčky Přelouče první půlku zápasu diktovaly tempo hry, dostávaly se do jasnějších šancí. Naštěstí se do branky postavila nejlepší gólmanka pohodářek Lada Špíglová a pohotově je likvidovala. První, kdo za její záda dostal míček, byla vlastní spoluhráčka, které nešťastně tečovala střelu, která šla mimo. Krátce poté selhala obrana a přečíslení dvě na nikoho Lada už nezvládla. Přesto že skóre bylo nepříznivé, na lavičce pohodářek panoval optimistický duch a touha otočit utkání. Zhruba v druhé půli druhé třetiny se pohodářky konečně začaly prosazovat i gólově, zahájila kapitánka Rozsypalová, kterou do boje vyslala právě brankářka Špíglová. Ta svými dlouhými výhozy nabízela šance i jiným, ale nikdo další už nevyužil. Dvakrát se ještě tretila Pavlína Paličková, která se po dlouhé pauze vrátila zpět do týmu a dokázala, že florbalově je na tom stále skvěle. V tuto chvíli Jičín už vedl 2:3 a toto vedení už nepustil. Po krásné akci ve třetí třetině zvyšovala Šudová, které nabídla téměř dokonalou přihrávku Novotná. Přelouč se ještě přiblížil na rozdíl jedné branky, ale vše jistila kapitánka Rozsypalová pátým jičínským gólem.

Branky: Rozsypalová (Špíglová), Paličková (Rozsypalová), Paličková (Petrgálová), Šudová (Novotná), Rozsypalová

FBK Jičín Pohoda Team B – SK Spartak Slatiňany 11:4 (4:3, 2:1, 5:0)

Po prvním zápase si pohodářky řekly, že musí více zabrat v obraně, že se příliš vytahují do útoku. Řekly, ale neprovedly. V druhém utkání otevřely obranu ještě více. Pohodové vedení 3:0, které zařídila první pětka, se smrsklo na pouhý jednobrankový rozdíl. Vzápětí kapitánka opět zvýšila, ale během třiceti vteřin soupeřky opět snížily. Ve druhé třetině dokonce soupeřky na necelou minutu srovnali skóre, ale od té doby už pohodářky nezaváhaly. Efektivita střelby se trochu vylepšila, třetí třetinu byla více než 70%.

I přes to, že vítězství nebyla jednoznačná a lehká, musíme pohodářky pochválit. Zápas nevzdají, ani když je pro ně stav utkání nepříznivý. Doufejme, že při dalším turnaji, který se pořádá v domácí prostředí ve Sportovním areálu Jičín 28. 10., zabojují a přidají další body do tabulky.

Branky: Šudová (Rozsypalová), Rozsypalová, Šudová (Novotná), Rozsypalová (Šudová), Rozsypalová (Vacková), Rozsypalová (Droznová), Šudová (Rozsypalová), Petrgálová (Šudová), Kořínková (Paličková), Novotná (Rozsypalová), Rozsypalová

Trenér: Josef Pařík