FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

V sobotu 9. prosince odehrály pohodářky další dvě utkání florbalové Královéhradecko-Pardubické ligy žen. Brankářka Lada Špíglová, která skvěle odchytala poslední dvě vítězné sezóny, jela pouze fandit. V této sezóně s její aktivní pomocí na hřišti nepočítáme. Lado, gratulujeme a přejeme hlavně zdraví! V příští sezóně s tebou opět počítáme, maminka slíbila, že bude vozit! Na jejím postu se letos představila Štěpánka Vondrovicová, která zatím drží vítěznou formu, a Verča Samková, extraligová brankářka, která vypomáhá pohodářkám, pokud má zrovna jičínské áčko pauzu. FbC Florbalky Skuteč - FBK Jičín Pohoda Team B 5:9 (3:2, 1:5, 1:2) Kvalitu tohoto utkání ovlivnila zejména palubovka, drtivé většině hráček se neskutečně klouzaly boty.

Kdo hraje florbal, ví, že je plný záseků, kliček, změn směru. Navíc hřiště bylo zkráceno o pět metrů, což bylo náročnější zejména pro obranu a brankářku. Přes všechny překážky se podařilo pohodářkám vyslat k soupeřově brance 26 střel, pouze v polovině případů musela zasahovat Verča Irína Samková. První třetina se pohodářkám příliš nevydařila, i gólově stále dotahovaly - nejprve vyrovnala krásnou střelou Anička Drbohlavová, poté srovnávala chytrou střelou Hanka Novotná. Nenechaly se rozhodit ani dvoubrankovým rozdílem a stále věřily v silné druhé třetiny. K obratu zavelela parádní střelou z půlky Míša Vacková, o třicet vteřin později srovnávala Hanka, které připravila pěknou střeleckou pozici Lea Petrgálová. O minutu později vítěznou branku vstřelila kapitánka Katka Rozsypalová jak jinak než luxusní bekendovou střelou. Nádherná tvrdá střela Míši Divišové skončila parádním angličákem pro diváky. Na konci druhé třetiny zvyšovala krásným druhým gólem Anička a v druhé půli třetí třetiny dodaly klidu na jičínské hokejky hattrick Hanky Novotné a parádní branka Káti Tylšové. Ačkoliv si pohodářky vypracovaly dost šancí na vstřelení desáté branky, ani vyložené tutovky se jim proměnit nepodařilo. Branky: Drbohlavová (Petrgálová), Novotná (Rozsypalová), Drbohlavová (Novotná), Vacková, Novotná (Petrgálová), Rozsypalová, Drbohlavová (Dvořáková), Novotná (Drbohlavová), Tylšová (Drbohlavová) FBK Jičín Pohoda Team B 3:1 - Orel Rtyně v Podkrkonoší (3:0, 0:1, 0:0) Do tohoto utkání nastoupily pohodářky s velkým respektem. Na druhé straně hřiště bylo družstvo z čela průběžné tabulky. S velice důslednou obranou přistupovaly hráčky Jičína k soupeřkám, co nestihly vykrýt, zlikvidovala pozorně a výtečně chytající Verča Samková. Ze šestnácti střel, kde některé měly gólové parametry, zneškodnila patnáct. Skóre otevřela překvapivou brankou kapitánka Katka Rozsypalová, která spíše nahazovala, než střílela míček. Soupeřovu brankářku, která si míček srazila za svá záda, ale dostatečně zaskočila. Druhá branka kapitánky však náhodná vůbec nebyla. Lea Petrgálová sebrala míček soupeřkám a vyslala do boje Hanku Novotnou. Ta sice byla v blízkosti branky a mohla zkusit vystřelit, našla však lépe postavenou Katku, která střílela do prázdné branky. Hattrickem uzavřela kapitánka skóre z pohledu pohodářek ke konci první třetiny, kdy parádní střelou překonává potřetí brankářku ze Rtyně. Ve druhé třetině se hra trochu přiostřila, nejprve hrály pohodářky přesilovku, chvíli poté i orlice, které ji dokázaly využít. Pohodářky zaslouženě vyhrály, chybějící rychlost vynahrazovaly technikou a taktikou. Branky: Rozsypalová (Petrgálová), Rozsypalová (Novotná), Rozsypalová (Petrgálová) Sestava: Samková - Tobolková, Rozsypalová, Novotná, Tylšová, Dvořáková, Vacková, Petrgálová, Vondrovicová, Drbohlavová, Šudová Trenér: Josef Pařík Realizační tým: Lada Špíglová