FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

V polovině sezóny figurují pohodářky na průběžném třetím místě tabulky Královéhradecko-Pardubické florbalové ligy žen. K dobru však mají dva zápasy. Zatím dominují v důležitých statistikách – nejvíce vstřelených branek, nejméně obdržených branek, kanadskému bodování vévodí kapitánka Katka Rozsypalová, dokonce zatím ovládají statistiku v nejnižším počtu trestných minut.

FBK Jičín Pohoda Team B – Orel Přelouč 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Už se stalo tradicí, když Verča Samková nemá povinnosti v extraligovém utkání, vypomáhá jičínskému béčku. Jejich stabilní gólmanka Lada Špíglová se připravuje na druhou mateřskou dovolenou a svému týmu pomáhá nyní pouze v taktické přípravě. V tomto a zejména v druhém domácím utkání Verča držela svůj tým svými skvělými zákroky stále ve hře a soupeřky deptala, když s přehledem likvidovala střely s gólovými parametry. Již v páté minutě vstřelila vítěznou branku Hana Novotná, během druhé třetiny jičíňačky potvrdily vedení dalšími dvěma góly. Ve třetí třetině tempo a tlak Jičína lehce polevil, i přesto se pohodářky mohly radovat z důležitých tří bodů do tabulky.

Branky: Novotná (Rozsypalová), Petrgálová (Rozsypalová), Rozsypalová (Šudová), Petrgálová (Rozsypalová), Šudová (Rozsypalová), Střely: 14:18

FBC Dobré – FBK Jičín Pohoda Team B 3:7 (1:2, 1:4, 1:1)

Pohodářky čekaly tuhý boj, ale nakonec došly celkem hladce k vítězství. Soupeřky pravděpodobně zaskočil první inkasovaný gól a neuvěřitelné zákroky famózně chytající Veroniky Samkové. Hana Novotná zúročila svoje zkušenosti a střelou do protipohybu gólmanky otevřela skóre utkání - 0:1. Míša Dvořáková vybojovala míček za brankou, poslala ho na hokejku kapitánce, která zvýšila na 0:2. Soupeřky sice zvládly odpovědět a z druhé vlny se jim podařilo překonat Verču, ale první třetinu ovládly pohodářky. Škoda jen promarněných šancí. Ve druhé třetině jičíňačky předváděly opět precizní obranu, v útoku už místy příliš kombinovaly, přesto přidaly další čtyři góly. V poslední části už pohodářky nebyly tak pozorné, naštěstí Verča pozor dávala a zlikvidovala téměř všechny střely na branku. Míša Dvořáková ještě přidala krásný sedmý gól a pečetila tak vítězství Jičína.

Branky: Novotná (Rozsypalová), Rozsypalová (Dvořáková), Petrgálová (Rozsypalová), Dvořáková (Drbohlavová), Drbohlavová (Dvořáková), Novotná (Rozsypalová), Dvořáková

Střely: 17:18

FBC Sokol Předměřice n/L – FBK Jičín Pohoda Team B 7:1 (2:1, 0:0, 5:0)

Toto utkání probíhalo ve velkém tempu, byl to velmi dravý a rychlý florbal. Ačkoliv se hráčky z Jičína jako první radovaly z gólového úspěchu po ose Míša-Míša, kde Míša Vacková vyzvala ke střele Míšu Dvořákovou, která se nemýlila, finální radost měly soupeřky. Na konci první třetiny zvládly otočit skóre a celkově zvítězily drtivým rozdílem 7:1. Soupeřky předváděly nátlakový florbal, dokonale tím zmátly pohodářky. Ty sice statečně bojovaly, ale na soupeřky, které potrestaly každé zaváhání, nestačily. Znovu se potkají na konci března, uvidíme, zda pohodářky vymyslí vítěznou strategii.

Branky: Dvořáková (Vacková)

Střely: 17:12

FBK Jičín Pohoda Team B – IBK Hradec Králové B 16:0 (6:0, 9:0, 1:0)

Zdravě naštvané Jičíňačky zabraly a trochu si vylepšily reputaci. Velmi rychle vedly 3:0 a postupně zvyšovaly skóre. Předváděly svůj lepší florbal, nahrávky do prostoru, výbornou obranu. Pavlína Paličková a Katka Tylšová zvládly vstřelit hattrick, kapitánka Rozsypalová se blýskla dvěma góly (včetně klasické bekendovky) a pěti nahrávkami. Do statistik se pěknou střelou zapsala i Štěpánka Vondrovicová. Projevily se i stabilní střelkyně Markéta Šudová, Hana Novotná a Michaela Dvořáková.

Branky: Paličková 4+3, Rozsypalová 2+5, Šudová 2+3, Tylšová 3+0, Novotná 2+1, Dvořáková 2+1, Vondrovicová 1+0, Drbohlavová 0+1

Střely: 35:15

Sestava: Samková – Rozsypalová, Kořínková, Novotná, Tylšová, Dvořáková, Vacková, Paličková, Drbohlavová, Šudová, Droznová, Vondrovicová

Trenér: Josef Pařík

Asistent trenéra: Lada Špíglová

Průběžná bilance pohodářek vyznívá dobře, otázkou je, jak se poperou s následujícími turnaji, zda dokážou znovu ovládnout tuto krajskou ligu a získají zlatý hattrick. Systém soutěže je nekompromisní, postoupit může pouze družstvo z prvního místa, pohodářky postupovat nemohou, vyšší ligu smí hrát pouze jedno družstvo ze stejného oddílu a za Jičín již bojují florbalistky v extralize. Dokážou pohodářky vzdorovat všem?