FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

V sobotu odjely hráčky Pohoda Teamu hrající Královéhradecko-Pardubickou ligu na poslední letošní turnaj do daleké Rokytnice nad Labem. Jistou medaily už měly, jen se netušilo, jakou barvu bude mít. Ačkoliv je čekaly papírově slabší soupeři, pohodářky musely alespoň jedno ze dvou utkání vyhrát, aby obhájily nejenom loňské, ale také předloňské vítězství. Vidina zlatého hattricku by mohla narušit psychickou pohodu a sílu týmu. Jičíňačky zabojovaly a nakonec z turnaje odváží plný zisk bodů, zlaté medaile, pohár a také nové dresy, které jim jako překvapení přichystala kapitánka Katka Rozsypalová spolu s trenérem Josefem Paříkem.

FBC Florbalky Skuteč – FBK Jičín Pohoda Team B 2:9 (1:4, 0:3, 1:2)

Pohodářky vstoupily do utkání aktivně a brzy se ujaly vedení. Celou dobu si udržovaly pohodlný několikabrankový náskok. Pomohly jim k tomu i soupeřky, kterých přijelo pouze sedm, včetně brankářky. Soupeřky prakticky hrozily pouze ze samostatných úniků, které téměř všechny zlikvidovaly skvěle chytající Radka Tobolková. Další výraznou hráčkou tohoto utkání byla Jana Kořínková, která vynikala ve všech florbalových dovedností – bojovala, střílela, bránila. Zaslouženě vstřelila nejen svojí první branku sezóny, ale také první hattrick v kariéře.

Po tomto zápase bylo rozhodnuto. Pohodářky zvítězily a získaly zlatý hattrick!

Branky: Kořínková 3+0, Novotná 1+2, Paličková 1+2, Šudová 2+0, Rozsypalová 1+1, Drbohlavová 0+2, Mikolášková 1+0, Tylšová 0+1, Droznová 0+1

FBK Jičín Pohoda Team B – Haga Ladies Pardubice 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)

Přestože už bylo rozhodnuto, pohodářky chtěly vyhrát. Motivaci určitě měly, první třetina tomu však neodpovídala. Hra byla laxní, na až moc velkou pohodu. Chybělo takové zdravé nadšení, dravost, chtít hrát míček. Soupeřky šly poměrně rychle do vedení, jedním šťastným gólem a střelou z půlky hřiště. Pohodářky nepanikařily, šancí měly mnoho. Většinu střel vykryla skvěle chytající brankářka z Pardubic a zahuštěná obrana, celkem 37x musela brankářka zasahovat. Nakonec to začalo být frustrující, tolik šancí a žádný gól.

Naději přinesla kontaktní branka, kterou vstřelila hrdinka předcházejícího zápasu Jana Kořínková v polovině druhé třetiny. Gólové trápení však dále pokračovalo. Fanoušci jičíňaček, kteří je přijeli podpořit, skvěle fandili, hnali holky za výhrou. I díky nim to pohodářky nevzdaly a bojovaly do poslední vteřiny. Pět minut před koncem srovnala Markéta Šudová. Remízu však florbalistky z Jičína nechtěly. Minutu před koncem stále ohrožovaly pardubickou branku. Tlak se vyplatil, v čase 14:17 Pavlína Paličková vstřelila vítěznou branku a o deset vteřin potvrdila vítězství kapitánka Katka Rozsypalová a zakončila tak úspěšné tažení svého týmu.

Branky: Kořínková (Jakešová), Šudová (Novotná), Paličková (Droznová), Rozsypalová (Novotná)

Trenér: Josef Pařík, asistent trenéra: Lada Špíglová

Pohodářky měly nejlepší útok, nastřílely nejvíce branek - 135. Měly druhou nejlepší obranu, obdržely pouze 46 gólů. Jsou na druhém místě v soutěži Fair-play s šancí být ještě první. Kapitánka Katka Rozsypalová je na druhém místě v kanadském bodování. Co říct závěrem?