FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

V sobotu 25. listopadu vyrazily jičínské pohodářky za dalším turnajem do Pardubic. Čekali je papírově slabší soupeři, týmy, které v současné době okupují spodek průběžné tabulky Královéhradecko-Pardubické ligy žen. Lada Špíglová jela své spoluhráčky pouze povzbuzovat, důvěru na její post dostala opět Štěpánka Vondrovicová, která ukázala skvělou brankářskou formu už na minulém turnaji v Jičíně.

FBK Jičín Pohoda Team B – TJ Sokol Jaroměř juniorky 17:0 (6:0, 3:0, 8:0)

Utkání, do kterého nastupujete jako favorit, bývají vždy těžká. Soupeř nemá co ztratit a do utkání nastupuje s klidným srdcem. Soupeřky z Jaroměře nastoupily ovšem pouze v pěti hráčkách, neměly nikoho na střídání a ačkoliv tempo hry pohodářek nebývá závratné, bez střídání se to uhrát prostě nedá.

Pohodářky však nepodcenily situaci, zodpovědně bránily a krásným gólem Aničky Drbohlavové, která se poprvé zapsala do statistik střelkyň Pohoda Teamu, zahájily střelecký maraton. Celkem 57krát otestovaly pohodářky pozornost bránkářky z Jaroměře. Pafče Droznové se podařilo vstřelit nejrychlejší gól minimálně v historii Pohoda Teamu, ani ne vteřinu po rozehře standardní situace se rozvlnila síť jaroměřské branky. Nutno pochválit obrannou fázi hry, v první třetině soupeřky neohrozily branku Jičína ani jednou střelou, v celém utkání musela brankářka zakročit pouze pětkrát. Hattrick zvládly vstřelit dvě hráčky - kapitánka Kateřina „Gadža“ Rozsypalová a Hana Novotná.

Kan. body: Rozsypalová 5+1, Novotná 3+2, Drbohlavová 2+3, Paličková 2+1, Tylšová 2+0, Šudová 1+3, Droznová 1+0

Haga Ladies Pardubice – FBK Jičín Pohoda Team B 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)

Do tohoto utkání soupeřky nastoupily už v dostatečném počtu a hra byla poněkud rychlejší a náročnější. Branka Pardubic jakoby byla zakletá, pohodářky trefovaly brankářku, konstrukci nebo některou z výborně bránících protihráček. Spousta střel byla zblokována, přesto se 32 střel dostalo až k brankářce. Na první gól jičíňačky čekaly až do 14 minuty, kdy vše vzala do svých rukou kapitánka, vyběhla si oblouk a netradičně forhendem zakončila střelecké trápení první třetiny. Pohodářky se ale neradovali dlouho, o půl minuty později si vybrala slabší chvilku brankářka Jičína a dopravila smolně míček kolem tyčky do své vlastní branky. Až ten tento jediný omyl zodpovědně sledovala hru a nenechala se zbytečně ničím rozptylovat. Hned v úvodu druhé třetiny Pája Paličková vstřelila vítěznou branku, jinak se opět pohodářky střelecky neprosadily. Ve třetí třetině ještě přidaly branku Anička Drbohlavová, Hana Novotná a kapitánka zpečetila skóre na konečných 5:1.

Branky: Rozsypalová (Droznová), Paličková (Dvořáková), Drbohlavová (Paličková), Novotná (Rozsypalová), Rozsypalová

Tato dvě utkání proběhla v klidnějším duchu, k výraznějšímu ohrožení branky Jičína nedocházelo. Pohodářky pěkně kombinovaly, hledaly si volné prostory k nahrávce. S průměrnými 27 % úspěšnosti střelby jsou jičíňačky na prvním místě této statistiky, Štěpánka Vondrovicová je nejúspěšnější brankářkou soutěže a kanadské bodování vede kapitánka Rozsypalová. Holky děkujeme!

Sestava: Vondrovicová – Drbohlavová, Droznová, Dvořáková, Novotná, Paličková, Petrgálová, Rozsypalová, Šudová, Tylšová, Vacková, Trenér: Josef Pařík

Vodonoš: Ladislava Špíglová