FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Revoluční 863, 506 01 Jičín | IČO: 26536781 | č. ú: 78–8507470227 / 0100 KB

Ženy KM automatik FBK Jičín ve druhém kole extraligy žen přivítaly na domácím hřišti stříbrné medailistky minulé sezóny - hráčky Chodova. Čtyřicet minut hrály vyrovnanou partii a byly více něž důstojnými soupeřkami. Ty však hlavně díky reprezentační dvojici Tožičková, Řepková, které hrají skoro "naslepo", a také mistrně sehraným přesilovkám, lehce v posledním dějství výsledkově odskočily. Ke konci utkání pak Jičín hodně riskoval, síly také ubývaly, výsledek 2:9 však vzhledem k průběhu utkání byl pro domácí krutý. Premiérové branky v domácím dresu vstřelily Nikola Kuchařová a Anet Jarolímová. Senzací pak byl výkon 19-ileté Markéty Gabrielové, hrající teprve druhý extraligový zápas v životě. Stala se hráčkou zápasu!

O týden později čekala jičínské cesta do Olomouce, jejichž hráčky šly výkonnostně a výsledkově strmě vzhůru již ke konci loňského ročníku. No ale herně tahaly od prvních sekund za kratší konec. Hráčky KM automatik FBK Jičín dominovaly na míčku a vytvářely si velké množství šancí. S jejich využitím to nebylo úplně slavné, alespoň tak diváci mohli sledovat vyrovnanou přestřelku. Produktivní domácí, které s šancemi nakládaly o dost lépe než protihráčky, se 4 minuty před koncem utrhly do vedení 7:6. Hrající trenérka a kapitánka Gabriela Žůrková se pak odvážně rozhodla skoro dvě minuty před koncem pro hru bez brankářky - což nakonec přineslo vyrovnání! Démonicky hrající Lucie Paulovičová (její odehraný čas na hřišti určitě bude atakovat rekord ligy) dostala míček k Nikole Kuchařové, mimochodem hrající ve fantastické formě, která velice zkušeně 40 sekund před koncem srovnala! Prodloužení branku nepřineslo, 2 jasné góly chytila Veronika Samková a šlo se tedy na samostatné nájezdy. V nich se štěstí přiklonilo na stranu Olomouce, nicméně první bod pro Jičín do letošní tabulky má svou cenu. Hráčkou utkání a celého kola ženské nejvyšší soutěže se pak stala jičínská Kristýna Bachmaierová, jejíž výkon oficiální web českého florbalu označil za nadlidský. 4 branky a 2 asistence na jejím nejméně oblíbeném (smekavém) hřišti pak jsou tou nejlepší pozvánkou na 4. kolo, ve kterém KM automatik FBK Jičín hostí ve sportovním areálu v Jičíně Panthers Praha v pátek 28.9. od 20.00. Absolutorium zaslouží všechny hráčky (plus realizační tým), které se těchto duelů zúčastnily ať už přímo na hřišti či jako podpora na střídačce: Veronika Samková, Tereza Chlumská, Adéla Kociánová - Lucie Paulovičová, Nikola Kuchařová, Nikola Mrázková, Šárka Smetáková - Gabriela Žůrková, Markéta Kosová, Kristýna Bachmaierová, Anet Jarolímová, Šárka Chlumská, Zuzana Svobodová, Markéta Gabrielová, Tereza Mrázková, Lucie Růžičková, Karolína Strejcovská - Veronika Říhová fyzioterapeut, Martin Doležal kustod.