FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Revoluční 863, 506 01 Jičín | IČO: 26536781 | č. ú: 78–8507470227 / 0100 KB

Sestřih všech branek

Ve 4. kole florbalové extraligy žen přivítaly domácí hráčky KM automatik FBK Jičín ambiciózní tým pražské Panthers. První dějství bylo takové „zahřívací“, větší šance však měl domácí tým. Ujala se však pouze střela Lucky Paulovičové téměř z půlky hřiště. Panterky však z rychle rozehrané standardní situace vyrovnaly. Druhá třetina byla jednoznačně v režii týmu Jičína. Hostující vstřelily poměrně šťastný gól, pak se to však valilo pouze na jednu branku. Anet Jarolímová střelou do šibenice (jak jinak) vyšperkovala akci celé první pětky – 2:2. 18 sekund po této brance se po přihrávce Karolíny Strejcovské trefila Zuzana Svobodová – 3:2. A o dalších 29 vteřin po přiťuknutí od Markéty Kosové ukázala rychlé ruce Šárka Chlumská – 4:2.

Další šance však zůstaly nevyužity, po chybě v defenzivě navíc pražské hráčky snížily na rozdíl jediné branky. Poslední dějství zahájil lépe domácí mančaft, Anet Jarolímová natřikrát dostala míček za čáru – 5:3. Fantastičtí diváci v čele s novou šéfkou „domácího kotle“ Natálie Kleistnerové hnaly Kautomatik FBK Jičín za dalšími brankami, ty však nepřicházely. 6 minut před koncem dostaly Panterky možnost přesilové hry, kterou využily – 5:4. Vypjatá koncovka v podobě power-play hostujících přinesla nečekané a pro Jičín hořké rozuzlení – vyrovnání a následný rychlý direkt v prodloužení. Zisk jednoho bodu označila hrající trenérka a kapitánka Gabriela Žůrková jako zklamání, což po průběhu utkání se dá jen podepsat. Hráčkou utkání byla vyhlášena Lucie Paulovičová.

KM automatik FBK Jičín – Panthers Praha 5:6 po prodloužení (1:1, 3:2, 1:2, 0:1)

Branky (asistence): Paulovičová (Mrázková N.), Jarolímová (Bachmaierová), Svobodová (Strejcovská), Chlumská (Kosová), Jarolímová (Bachmaierová).

Sestava: Samková, Klabanová – Paulovičová, Kosová, Mrázková N., Smetáková – Žůrková, Jarolímová, Bachmaierová, Svobodová, Strejcovská, Kuchařová, Chlumská, Mrázková T., Gabrielová, Erbanová, Sluková

Po pátečním hororu v závěru utkání s Panthers se další kolo florbalové extraligy žen hrálo již v neděli. Dámy KM automatik FBK Jičín jely na další delší výlet, tentokrát do Plzně, na půdu nováčka nejvyšší soutěže. Rozsáhlá marodka a zranění jsou již synonymem týmu z města pohádek, přesto měly hostující hráčky v Plzni utkání pod kontrolou (téměř) celý zápas. Pohledné akce, dominance na míčku, neproměňování ani těch nejvyloženějších příležitostí, suverénní výkon brankářky Veroniky Samkové a čtyřbrankový koncert Anet Jarolímové – toť souhrn 60 minut. Góly Jičína? – 1. Drtivý tlak první lajny a geniální nahrávka Kristýny Bachmaierové, kterou uklidila do šibenice (jak jinak) Anet Jarolímová. 2. Hrající trenérka a kapitánka týmu Gabriela Žůrková skvěle zapracovala v defenzivní činnosti, vymíchala 2 soupeřky a suverénně zavěsila! 3. Krásná akce Lucky Paulovičové, jejíž geniální přihrávku poslala do víka Kristýna Bachmaierová. 4. Další parádní akce první pětky, další lahůdku Lucky Paulovičové uklízí Anet Jarolímová. 5. Přesilovka a kombinace až do prázdné branky. Anet přihrávala, zakončila Gabriela Žůrková. 6. Anet završila hattrick po skvělé nabídce Lucky Paulovičové. 7. A Anet čtvrtý gól – do prázdné z půlky jednou rukou bekhendem! 8. Přihrávku Anet do šibenice trefila Šárka Chlumská, gólmanka na projektil vůbec nereagovala.

Zasloužené 3 body a posun v tabulce na 8. místo. Nyní čeká ženy výjezd na půdu Bohemians Praha, další domácí mač pak sehrají v neděli 14. 10. od 17:00 proti Brnu.

FBŠ Slavia Plzeň - Kautomatik FBK Jičín 4:8 (0:2, 2:3, 2:3)

Branky (asistence): Jarolímová (Bachmaierová), Žůrková, Bachmaierová (Paulovičová), Jarolímová (Paulovičová), Žůrková (Jarolímová), Jarolímová (Paulovičová), Jarolímová, Chlumská (Jarolímová)

Sestava: Samková - Paulovičová, Kosová, Mrázková N., Smetáková – Žůrková, Jarolímová, Bachmaierová, Svobodová, Kuchařová, Chlumská, Mrázková T.