FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Revoluční 863, 506 01 Jičín | IČO: 26536781 | č. ú: 78–8507470227 / 0100 KB

V další sváteční den přivítaly dámy KM automatik FBK Jičín na své palubovce v rámci 11. kola florbalové extraligy žen tým Tatran Střešovice. Důležitý souboj o udržení pozice v postupové osmičce začaly domácí aktivněji, ve vyložených šancích však netrefily zařízení nebo vytáhla skvělý zákrok hostující brankářka. Skóre se tak měnilo na druhé straně, po standardní situaci míček prošel do jičínské branky neznámo jakou skulinou - 0:1. Inkasovaný gól však domácí ještě více vybudil a na hraně brankoviště uplatnila svůj důraz po přihrávce Karolíny Strejcovské Zuzana Svobodová - 1:1. I přes drtivý tlak Jičína se výsledek první periody již neměnil. Ve druhém dějství Tatran myslel více na obranu a snažil se hrozit z brejků, avšak na míčku byly stále domácí. Nikola Kuchařová ukazovala nejrychlejší ruce v lize, ke gólu to však nevedlo, stejně jako překrásná kombinace první pětky a zakončení Gabriely Žůrkové těsně mimo. Prosadila se až individuálně Kristýna Bachmaierová, která svým pohybem zlobila Střešovice celé utkání - 2:1.

Z následných velkých šancí další branka nepřišla a když se hostům naskytla šance v podobě přesilové hry, nezaváhaly - 2:2. Takový byl stav po druhé třetině. V té závěrečné hned v úvodu po přihrávce Anet Jarolímové skórovala opět Kristýna Bachmaierová - 3:2, místo klidu na hokejky KM automatik FBK Jičín se však vloudila nervozita. A Tatran trestal, opět se prosadil po standardní situaci - 3:3. Opět senzační diváky (včetně hostujících) čekal infarktový závěr, ve kterém předvedla klíčové zákroky výborně chytající Veronika Samková, která se stala hráčkou utkání. Po šedesáti minutách skvělého florbalu následovalo prodloužení. V něm se přiklonilo štěstí na stranu Střešovic, které tak získaly bod navíc a v tabulce stáhly FBK Jičín na rozdíl dvou bodů. Po polovině soutěže celek z města pohádky drží stále osmou, poslední postupovou příčku zajišťující playoff. V neděli 25.11. se Jičínské vydají do Brna, kde se postaví místním K1 Židenice, po tomto duelu následuje reprezentační přestávka. V domácím prostředí se opět představí v pátek 14.12. od 19.00 proti Liberci, všichni jste srdečně zváni.

KM automatik FBK Jičín - Tatran Střešovice 3:4p (1:1, 1:1, 1:1, 0:1)

Sestava: Veronika Samková, Adéla Kociánová - Nikola Kuchařová, Lucie Paulovičová, Nikola Mrázková, Šárka Smetáková - Gabriela Žůrková, Anet Jarolímová, Kristýna Bachmaierová, Zuzana Svobodová, Markéta Kosová, Karolína Strejcovská, Šárka Chlumská, Markéta Gabrielová, Tereza Mrázková, Lucie Růžičková.

Trenérky Gabriela Žůrková a Lucie Paulovičová.