FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Soupeřkám se podařilo ve dvanácté minutě snížit na rozdíl jedné branky. V poslední minutě první třetiny přišlo zbytečné vyloučení Jičína za sekání, které Roudnice trestá druhou brankou a srovnává skóre zápasu. Ve druhé třetině je vidět snaha jičínského týmu o lepší kombinační hru. Jičíňačky vyvíjí větší tlak v soupeřově brankovišti. Odměnou je vstřelený gól z hole Naty Kuželové. O pět minut později zvyšuje skóre Monika Kuhnová po asistenci Kristýny Heligrové. Do třetí části se jde za stavu 4:2 a Jičín kontroluje hru. Tým pracuje zodpovědně dozadu a rychlými brejky se snaží překvapit soupeře. To se vyplácí a třetí branku v zápase přidává Naty Kuželová po nahrávce Moniky Kuhnové z levé strany hřiště. Soupeřkám se už jen podařilo upravit stav utkání na konečných 3:5.

FBK Jičín - Florbal Chomutov 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Ve druhém utkání čekal FBK Jičín doposud neporažený domácí tým Chomutova. Od začátku utkání oba týmy nastavily vysoké tempo. Střídalo se v krátkých časových intervalech. Šance byly na jedné i druhé straně a obě gólmanky měly co dělat, aby udržely čisté konto. Skóre se mění na začátku druhé třetiny, postarala se o to jičínská kapitánka Monča Kuhnová po asistenci Naty Kuželové. Neuběhlo ani dvacet vteřin a na 2:0 zvyšuje Kristýna Heligrová po asistenci Verči Pěničkové. Chomutov se zdá být zaskočen a neví, jak zpomalit rostoucí tlak Jičína. Jičínské hráčky ale zahazují jednu šanci za druhou, a tak se jde do šatny za stavu jen 2:0 pro Jičín. Třetí třetina začíná velkým tlakem Chomutova, který chce utkání zvrátit ve svůj prospěch. Tlak se vyplácí a přichází snížení na 2:1. Jičín se snaží osobní obranou narušit rozehrávku a kombinační hru soupeře a trpělivě čekat na případný brejk. Zeď v jičínské brance vystavěla Terka Chlumská, která svými zákroky ničila snahu chomutovských hráček srovnat skóre. Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Necelé čtyři minuty do konce utkání jde tým Jičína do čtyř. Vyloučena je Monika Kuhnová za nedovolené vrážení. O půl minuty později je vyloučena Týna Wolfová za blokování hokejky. I ve třech jičínská děvčata nic nevzdávají, statečně se brání a Chomutovu nedávají žádnou šanci na zakončení. Do konce utkání se skóre nemění a Jičín poráží Chomutov 2:1. Všechny hráčky si zaslouží obrovské poděkování za předvedenou hru. (jz)

Sestava Jičína: T. Chlumská - Zlatníková, Paličková, Molíková, B. Bláhová, Pěničková - Kuželová, Kuhnová, K. Bláhová, M. Samková, Wolfová, Heligrová. Trenér Zlatník.

Góly Jičína: Kuželová 3, Kuhnová 2, Wolfová 1, Heligrová 1.