FLORBALOVÝ KLUB JIČÍN

  • 01_19.jpg
  • 02_19.jpg
  • 03_19.jpg
  • 05_19.jpg
  • 06_19.jpg
  • 07_19.jpg

Starší žáci málem postoupili do 1. koše!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 27. 11. 2018 10:29
Úspěšné tažení ligou starších žáků pokračovalo v podání týmu KM automatik FBK Jičín v Litomyšli, kde se hráči představili po udržení 2. koše. Královehradecká liga v letošním sezóně čítá 30 týmů, které jsou rozděleny vždy po pěti do výkonnostních košů. Následné turnaje, kde hrají každý s každým, pak určují postupujícího/sestupujícího. Jičínští borci ročník zahájili ve čtvrtém, v rychlém sledu však postoupili do "dvojky", kde je nyní čekali: V prvním duelu FbC Hradec Králové B, vítězství Jičína 4:2! Branky+asistence Stránský 2+0, Jína 1+0, Typlt 1+0, Ouhrabka 0+1, Mach 0+1.
 
Následující mač změřili síly se superfavoritem Sokol Pardubice B, senzační výhra 2:0 znamenala jistotu udržení druhého koše! Kuncíř 1+0, Jína 1+0, Ouhrabka 0+1. Prohra s Trutnovem 1:4 po vyrovnaném boji hráčům nevadila (Ouhrabka 1+0, Stránský 0+1), v posledním zápase přestříleli domácí Litomyšl 6:4 (Jína 2+1, Ouhrabka 1+2, Stránský 1+0, Kuncíř 1+0, Typlt 1+0, Mach 0+1) a jelikož se tři celky srovnali v tabulce na 3 výhrách a 1 porážce, rozhodovalo počítání vzájemných utkání o postupujícím do elitního koše. KM automatik FBK Jičín o skóre nakonec nepostoupil, přesto předvedená hra a dosažené výsledky jsou velkým úspěchem a povzbuzením do další práce!
 
Sestava: Ondřej Svoboda, David Chalupa, Tomáš Ouhrabka, Matěj Jína, Filip Stránský, Jaroslav Mach, Adam Chalupa, Jan Kuncíř, Adam Florian, Lukáš Patzelt, Daniel Valeš, Marek Badzo, Tomáš Typlt.
 
Trenér Pavel Ouhrabka
Napsal Martin Petrgál

Starší žáci opět udrželi druhý koš

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 12. 11. 2018 17:00
Starší žáci opět hájili svou pozici ve druhém výkonnostním koši. Na turnaji v České Třebové sehráli 4 duely. Začali porážkami s Orlickem-Třebovskem 2:3 a FbC Hradec Králové 4:5, po vyrovnaném průběhu rozhodla větší zkušenost protivníků. V utkání se Dvorem Králové však hráči KM automatik FBK Jičín dominovali a zvítězili 6:1. V posledním zápase turnaje už o nic nešlo, prohra s Trutnovem 2:5 rozhodla 20. minuta, kdy se soupeř trefil hned 3x během 46 sekund. V bojích s těžkými mančafty opět potvrdili Jičínští výkonnostní vzestup, opětovné udržení druhého koše je pro mladé borce skvělým úspěchem. 
 
Sestava (za jménem vždy branky+asistence): Ondřej Svoboda - Adam Chalupa 1+0, Tomáš Ouhrabka 7+1, Jan Kuncíř 0+1, Jaroslav Mach 1+0, Adam Florian, Matěj Jína 0+2, David Chalupa 1+0, Lukáš Patzelt 3+1, Petr Szturc, Marek Badzo, Tomáš Typlt, Filip Stránský 1+3.

Napsal Martin Petrgál

Starší žáci udrželi 2.koš!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 6. 11. 2018 12:17

Tým florbalových starších žáků KM automatik FBK Jičín ve 3. kole ligy starších žáků čekal druhý výkonnostní koš. V něm se střetli hned s 3 soupeři z předchozího kola z nejlepšího koše číslo jedna. 
1.zápas: 
Náchod- Jičín 4:4 
Hned na úvod ukázal soupeř svou kvalitní hru a ke konci 2.min. vedl 3:0. Jičín se nevzdal a do konce třetiny během 4 minut otočil na 4:3. Po gólech Ouhrabky 3x a Sztruce 1x. 
V druhé třetině padl jeden gól a to do síťe FBK. Konečný stav 4:4 s loňským vítězem celé ligy byl pro hosty velký úspěch. 

Číst dál...

Starší žáci skvělý začátek!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 1. 10. 2018 19:22

V minulé sezóně moc příjemně překvapovali florbaloví starší žáci KM automatik FBK Jičín celý region. Přišlo však další omlazení a odchod nejlepších hráčů do dorostenecké kategorie. Přesto svěřenci trenéra Pavla Ouhrabky i v prvním turnaji starších žáků Královéhradecké ligy nového ročníku navázali na své výkony. V košovém systému byli nasazeni do "čtyřky" a po výsledcích se Sokol Pardubice C 11:0, FbK TJ Svitavy 4:3, FbC Skuteč 3:4, FBŠ Všestary 5:0 obsadily 2. místo a zahrají si v dalším kole v koši číslo 3. V celkovém pořadí ze všech 32 týmů se po prvním kole usadil Jičín na senzačním 6. místě! Premiéru v kategorii starších žáků si odbyl MEGA talent celého Českého florbalu Adam Chalupa, který by však měl dle svého věku hrát teprve prvním rokem za mladší žáky... A jak obstál v konkurenci hráčů až o 3 roky starších? Dle kanadského bodování se tomu ani nechce věřit, s bilancí 3 góly a 5 asistencí se usadil na 11. místě tabulky produktivity hned za lídrem týmu Tomášem Ouhrabkou!! Pochvalu však zasloužil celý tým, který turnaj odehrál v sestavě: Ondřej Svoboda, Adam Chalupa, Jan Hartig, Tomáš Ouhrabka, Jan Kuncíř, Jaroslav Mach, Adam Florian, Matěj Jína, David Chalupa, Lukáš Patzelt, Petr Sturz, Daniel Valeš, Marek Badzo, Tomáš Typlt, Filip Stránský.

Trenér Pavel Ouhrabka, napsal Martin Petrgál.

Starší žáci udrželi 2.koš!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 3. 4. 2018 17:10

Vynikající sezónu plnou úspěchů vyšperkovali starší žáci KM automatik FBK Jičín premiérovým startem v druhém nejvyšším výkonnostním koši ligy starších žáků. Před ročníkem 2017/18 a startem z posledního koše se hovořilo o případném úspěchu mladých nadějí, jestli se v průběhu roku dokáží probojovat do "čtyřky". Tvrdá práce všech hráčů pod vedením trenérů Pavla Ouhrabky a Jiřího Kuncíře však přinesla řadu velmi příjemných a nečekaných překvapení, která vyústila několika vítěznými turnaji. Účast ve "dvojce" se jevila jako těžký nadstandard (možná lze napsat i sci-fi), přesto starší žáci zabrali i na této výkonnostní úrovni, kterou pro další turnaj udrželi! V rozhodujícím souboji přetlačili FbK Orlicko-Třebovsko 2:1 a mohou se tak těšit na další zápasy s absolutní elitou této věkové kategorie. Po jedenáctém turnaji ligy starších žáků (celkem 30 týmů) dokonce zatím drží Jičínští senzační 4. místo dle získaných bodů celkem!!! Přejme mládežníkům FBK Jičín úspěšný konec sezóny a hlavně chuť do další práce. 

Napsal Martin Petrgál

Neuvěřitelný úspěch starších žáků!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 8. 3. 2018 9:07


10. kolo florbalové ligy starších žáků poslalo hráče KM automatik FBK Jičín do Trutnova, kde si dali za cíl udržet třetí výkonnostní koš. V základní skupině čekali borci Svitav a Nového města nad Metují. Kluci podali v obou utkáních výborné výkony, které proměnili ve výhry 3:2 a 4:1. Tím pádem se místo bojů o udržení 3. koše probojovali starší žáci do finále! Domácí tým Trutnov představoval těžký oříšek, jenže Jičín šel do vedení již v 6. sekundě! O 24 vteřin byl stav 2:0 a hosté pak proměnili zbytek finále ve svou exhibici. Neskutečný konečný výsledek 6:1 vyvolal v hráčích euforii a diváci byli svědky upřímné a radostné oslavy postupu do 2. koše! Předsezónní cíle a odhady reálných možností hráčů, kterých většina bude v této kategorii pokračovat i příští rok, tak borci FBK Jičín překonali přibližně o 200%! 

Sestava : Podzimek A., Pazdernik A.,Kloz V., Ouhrabka T., Jína M., Mach J.,Stránský F., Badzo M., Florián A., Svoboda V., Svoboda O.,trenéři Pavel Ouhrabka a Jiří Kuncíř
Napsal Pavel Ouhrabka

Liga starších žáků

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 22. 2. 2018 16:53

Starší žáci KM automatik FBK Jičín odehráli již 9. kolo ligy Královéhradeckého a Pardubického kraje. Opět kvůli výměně pořadatelství nastoupili v bojích ve 4. výkonnostním koši (měli hrát ve třetím). Ve skupině nejprve suverénně přejeli DDM Holice v poměru 8:0, v boji o finále pak žáci Jičína přetlačili Pardubické céčko 2:1. Boj o vítězství v turnaji s FBC Sion bylo velmi dramatické a z pohledu diváka hodně atraktivní. Vedení 2:0 pro KM automatik FBK Jičín soupeř dvěma slepenými góly rychle vymazal, aby o chvilku později šel do dokonce do vedení 2:3! Jičínští borci však opět ukázali bojovnou povahu a nakonec slavili po výhře 4:3 další vítězný turnaj. Velkou pochvalu si vysloužili oba brankáři Adam Podzimek a Ondřej Svoboda. Trenérský tým pak vyhlásil jasný cíl do posledních 3 kol žákovské ligy - udržet 3. koš, což by byl mladé hráče obrovský úspěch!

Sestava: Svoboda O., Podzimek A., Pazdernik A., Kloz V., Ouhrabka T., Jína M., Chrpa L., Florián A., Svoboda V., Typlt T., Stránský F, Chalupa D., Egrt M., trenéři Pavel Ouhrabka a Jiří Kuncíř.

Napsal Pavel Ouhrabka

Starší žáci udrželi 3. koš

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 5. 2. 2018 20:24

Rychlý spád nabrala florbalová liga starších žáků. KM automatik FBK Jičín nastoupil po dvou vítězných turnajích ve 3. výkonnostním koši a hned v úvodním klání mu byl soupeř dokonce z 2. koše (kvůli změně pořadatelství). Nové město nad Metují potvrzovalo roli favorita a ještě v 5. minutě druhého poločasu vedlo 2:0. Jičínští se však nevzdávali, skvělý výkon gradoval v postupnou otočku ve změně skóre a konečné senzační vítězství 4:2! Druhé utkání ve skupině s Dobruškou bylo podobné prvnímu. Řada neproměněných šancí, které protivník z podobných akcí dokázal využívat. Prohra 2:5 pak jičínské hráče poslala do boje o třetí místo, ve kterém čekal Trutnov. Vyrovnaný duel rozhodla opět (ne)produktivita KM automatik FBK Jičín, kterému jakoby ve vyšším koši zvlhl střelecký prach. Další porážka v poměru 2:5 přesto znamenala udržení 3. koše, který celý tým starších žáků motivuje do další práce. 

Sestava: Podzimek A., Pazderník A., Kloz V. ,Ouhrabka T., Kuncíř J., Stránský F., Florián A., Svoboda V., Jína M., Typlt T., Chrpa L..
Trenéři : Ouhrabka , Kuncíř
 
Napsal Pavel Ouhrabka

Starší žáci opět vítězně!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 30. 1. 2018 9:36

Příjemné překvapení florbalové sezóny - starší žáci KM automatik FBK Jičín - ukázalo své umění na domácí palubovce ve sportovním areálu. Svěřenci Pavla Ouhrabky a Jiřího Kuncíře nejprve ve skupině nastoupili proti Skutči. Přes výhru 4:1 nebyli trenéři s výkonem moc spokojeni a před druhým utkáním dali hráčům důraznější pokyny. DDM Holice pak Jičínu od začátku nestačili, za stavu 9:4 se ozývalo z hlediště "DESET, DESET". Starší žáci FBK Jičín volání vyslyšeli a výhra 10:4 je posunula do finále! Na deseti gólech svého týmu se Tomáš Ouhrabka podílel 3 góly a stejným počtem asistencí. V kanadském bodování celé ligy (30 týmů) se vyšvihl již na fantastické 2. místo! Finálový soupeř Pardubice C byl těžký soupeř, krásný zápas z obou stran však přeci jen do vítězného konce dovedli domácí. Po výhře 3:1 se tak radovali z dalšího vítězného turnaje. Nyní se chystají a trénují na výkonnostní 3. koš, ve který před sezónou nikdo ani nedoufal. 

Sestava: Podzimek A., Tryzubský T., Pazderník A., Kloz V., Ouhrabka T., Chrpa L., Stránský F., Florián A., Svoboda V., Jína M., Badzo M., Typlt T., Egrt M., Chalupa D., Mach J., Kříž D.

Napsal Pavel Ouhrabka

Starší žáci opět postoupili do 3.koše!!!

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 12. 12. 2017 18:39

Poslední kolo kalendářního roku 2017 ve florbalové lize starších žáků (východočeský region) poslalo jičínské hráče do Vysokého Mýta. Ve skupině nejprve porazili Sokol Pardubice C 5:2, druhý mač s Všestary přinesl hodně důrazný florbal, remíza 3:3 pak dala týmu naději na finále - přímý boj o postup do 3.koše. Výhra Pardubic nad Všestary pak hráče KM automatik FBK Jičín do vytouženého souboje posunula. V něm čekal "starý známý" protivník ze Skutče.

Číst dál...

Starší žáci FBK Jičín hráli 5.kolo

Kategorie: Starší žáci
Zveřejněno: 27. 11. 2017 19:50
Po senzačním premiérovém postupu do 3.koše tušili starší žáci KM automatik FBK Jičín nelehkou úlohu, do skupiny navíc dostali velké favority v podobě Rytně v Podkrkonoší a DDM Sion. Se Sionem se povedl stržům zápas na jedničku a remíza 4:4 byla pro jičínské kluky malým vítězstvím. Po slušném výkonu se Rtyní však prohra 4:8 nakonec "stačila" jen na boj o nesestup zpět do koše č.4. Bohužel se hráčům nedařilo zefektivnit střelbu, v poměru střel ve všech utkáních byli se soupeři přibližně nastejno, síťka se však mockrát netřepetala ani v boji se Dvorem Králové. Přes slušný a bojovný výkon hráči Jičína prohráli 2:5 a vrací se tak zpět o koš níže. Trenéři Pavel Ouhrabka a Jiří Kuncíř hráče vesměs pochválili, ale zdůraznili jim, že budou pracovat intenzivněji, aby třeba byli příště ve třetím výkonnostním koši úspěšnější. Většina týmu je však věkově v kategorii starších žáků prvním rokem, tím pádem se bere i samotná účast ve 3. koši jako velký úspěch!
 
Sestava: O.Svoboda, A.Podzimek, A.Pazdernik,V.Kloz, T.Ouhrabka,J.Kuncíř,
F.Stránský, A.Florian, V.Svoboda,M.Badzo,
T.Typlt,M.Jína,M.Egrt,L.Chrpa,J.Mach
Trenéři: Ouhrabka, Kuncíř
Napsal Pavel Ouhrabka
twitter share  

logo-extraliga-zen 

Královehradecký kraj podporuje start
týmu žen FBK Jičín v extralize.

Opakovaně podpořil a zaštítil také
charitativní akce klubu (každoroční
florbalová utkání s týmem pražských
herců REAL TOP Praha).  

 


 

 

 

TOPlist

 


 

 

 

Podporujeme

"Výtěžek z charitativní akcí je věnován oddílu florbalu vozíčkářů FBK Jičín a slouží k zajištění jeho sportovní činnosti. "

Děkujeme

Kontakt

FBK Jičín - spolek
Revoluční 863, 506 01 Jičín
IČO: 26536781 

Phone +420 724 494 529
email sekretar@florbaljicin.cz
web www.florbaljicin.cz

© 2018 Florbalový klub Jičín
>>| administrace |-/-|
Back to Top